2011 MAYIS ATAMALAR

2011 MAYIS ATAMALAR

Gökhan Özdemir
Kodak Sinema TV, Doğu Avrupa, Türkiye ve CIS ülkeleri Satış Dir.
03 Mayıs 2011

ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu. Kariyerine Bossa’da Kalite Kontrol Uzmanı olarak başladı. Kodak’ta Sinema TV Bölümü Ülke Müdürü, Türkiye ve Mısır Ülke Müdürü, 2008’de Türkiye, Gürcistan, Türkmenistan ve Azerbaycan Ülke Müdürü görevlerine getirildi.

 

Hülya Gürdamar
Şölen Çikolata İK Direktörü
03 Mayıs 2011

İş hayatına Telsim’de başlayan Gürdamar, Eczacıbaşı Baxter, Ceta Makina ve Merkez Yayın Holding’te görev yaptı. En son DHL Global Forwarding Türkiye İK Müdürü olarak görev yapıyordu.


Okay Barutçu
Grundfos Güneydoğu Asya Bölge Direktörü
03 Mayıs 2011

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Okay Barutçu, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik üzerine tamamladı. Profesyonel iş hayatı süresince Türkiye’de Honeywell ve İngiltere’de Honeywell, Edwards International (EST) ve General Electric (GE) gibi önemli şirketlerde, uluslararası platformda çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini başarıyla gerçekleştiren Barutçu, 2007 yılından bu yana ise Grundfos’un Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Genel Müdürü olarak başarılı projelere imza attı.


Mike Otten
Grundfos Türkiye Genel Müdürü
03 Mayıs 2011

Mike W. Otten ise, 2009 yılından bu yana Mısır operasyonu Genel Müdürlüğünü başarıyla sürdürüyordu. Yeni görevinde Türkiye ve Mısır görevlerini birlikte yürütecek olan Mike Otten Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Sudan ve Libya ile birlikte yedi ülkedeki Grundfos faaliyetlerinden sorumlu olacak. Grundfos Türkiye’de başarılı projeler gerçekleştirmeyi hedefleyen Mike Otten, Hollanda Einhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve İşletme bölümlerinden 1992 yılında mezun olmuş ve daha sonra bir Grundfos şirketi olan DAB Pumps, Grundfos Hollanda ve Güney Afrika operasyonlarında çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır.


Bahar Uçanlar
Kraft Foods Türkiye Pazarlama ve Strateji Direktörü
03 Mayıs 2011

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Bahar Uçanlar, lisans eğitiminin ardından Monitor Consulting Company’de Yönetim Danışmanı olarak profesyonel iş hayatına başladı. Daha sonra, Shell Avrupa’da Perakende Satış Müdürü olarak calıştı. Shell Avrupa’daki görevinden sonra Amerika’ya giden Bahar Uçanlar Michigan Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitiminin ardından Chicago’da Bain & Company’de Proje Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra PepsiCo Amerika’da Quaker grubunun Strateji Direktörlüğünü yaptı. Ardından Quaker Snacks iş biriminin Genel Müdür ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı.

 

Burak Ergenoğlu
Zentiva Pazarlama Direktörü
03 Mayıs 2011

Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ergenoğlu, Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA diplomasına sahip. Profesyonel kariyerine Bausch&Lomb’da başlayan Ergenoğlu, ardından Merck Sharp & Dohme (MSD) ilaçlarına transfer oldu. Burada sırasıyla; Pazarlama Planlama Müdürlüğü, Ulusal Satış Müdürlüğü, Pazarlama-Satış Müdürlüğü ve İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerinde bulunan Ergenoğlu, kariyerine Zentiva’da devam edecek.


Ali Çiftçi
Zentiva Eczane Grubu Satış Direktörü
03 Mayıs 2011

ODTÜ mezunu olan Çiftçi, profesyonel kariyerine 1999 yılında Coca-Cola’da başladı. 2002-2008 yılları arasında Loreal’de; Vichy Satış Temsilcisi, Bölge Müdürü ve LaRoche-Posay Satış Müdürü görevlerinde bulunan Çiftçi, daha sonra sırasıyla Pharma Nord, Newyork’ta B’iota INT ve Türkiye B’iota Laboratuvarları’nda çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulundu.


Oliver Langlet
Türkiye Real Hipermarketleri Genel Müdürü
09 Mayıs 2011
10 yılı aşkın bir süredir Belçika Carrefour’da gıda, gıda-dışı ve pazarlama bölümlerinde farklı yönetim pozisyonlarında görev aldı. En son Belçika Carrefour’da Hipermarket Bölüm Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.
Derya Gürerk
Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Gn. Md.
09 Mayıs 2011

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Manchester Business School and University of Wales’ta bankacılık ve finans alanında MBA yaptı. Etibank, Citibank Türkiye, Citibank New York, Kentbank, Türkiye İş Bankası, Avea ve Dedeman Holding’te çeşitli görevlerde bulundu. Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.


Jacek Dziembaj
Shell & Turcas Petrol A.Ş CEO’su ve Perakende Genel Müdürü
17 Mayıs 2011

Polonya’da Krakow Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Shell’e katılarak, şirketin Polonya’daki organizasyonunun kuruluşunda görev aldı. polonya, Paraguay, İngiltere, Orta ve Doğu Avrupa ile Rusya’da çalıştı.


Alev Tulga
Software AG Ortadoğu, Kuzey Afrika Bölgesi ve Türkiye’den Sorumlu Pazarlama Yöneticisi
17 Mayıs 2011

Bilkent Üni. İşletme mezunu. Bilkent Radyo Televizyon Yayıncılık’ta görev aldı. Lizbon’da INTELI ve İstanbul’da Delta Aerospace Management Informations Systems’da çalıştı. Software AG Türkiye Pazarlama Sorumlusu olarak görev yapıyor.

 

Ersin Aydın

Global Bilgi İnsan Kaynaklarındam Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

17 Mayıs 2011
Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olan Aydın, kariyerine Migros Türk A.Ş’de İK Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra, Superonline, Profil International, Odeon Cinepex Sinemaları ve Turkcell’de çalıştı.
Eray Gökalp
Genetlab Askeri Program Direktörü
18 Mayıs 2011
ODTÜ Makine/Havacılık Mühendisliği bölümünü bitiren Eray Gökalp, daha sonra UCLA ABD’de MBA eğitimi aldı. İş hayatı süresince Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.(TAI) bünyesinde; tasarım, üretim ve satış sonrası destek hizmetlerinin tümünde 19 yıl boyunca görev aldı. TAI’nin mühendislik bölümlerinde sırasıyla; mühendis, uzman, şef, müdür ve direktör kadrolarında farklı tecrübeler edindi.
Çağatay Çopuroğlu
Microsoft Bilgisayar Üreticilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
23 Mayıs 2011
ODTÜ Gıda Mühandisliği mezunu. MBA ve iktisat hukuku alanlarında yüksek lisans derecesi var. İş ve akademik hayatına ODTÜ’de işletme yönetiminde asistanlık yaparak başladı. Samsung Elektronik ve Universal Müzik’te Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Ardından BenQ’da Genel Müdürlük yaptı.
Murat Yılmaz
Microsoft Servisten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
23 Mayıs 2011
İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. Aynı üniversitede mühendislik yönetimi yüksek lisansı yaptı. İş hayatına Otokar’da fiyat analisti ve ERP yöneticiliği yaparak başladı. SAP Türkiye Satış Direktörü olarak görev yaptı. 2010 yılında da Teradata’nın Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.
Can Mutu
Schindler Teknik ve Saha Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
23 Mayıs 2011
Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Can Mutu, Pera Mühendislik’te Makine Mühendisi olarak çalıştı. daha sonra 2004-2006 yılları arasında Schindler’de Teknik Destek Uzmanı olarak görev yaptı.
Gurur Eralp
Balnak Lojistik Pazarlama ve Satış Müdürü
23 Mayıs 2011
Marmara Üniversitesi İŞletme Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2004 yılları arasında Tur Transit Lojistik’de Uluslararası Nakliye Operasyonlarında görev aldıktan sonra 2004-2006 tarihleri arasında Ekol Lojistik’de satış ve iş geliştirme departmanında çalıştı.
Gülden AKDEMİR
Tekstilbank Mali İşler Grubu Genel Müdür Yardımcısı
27 Mayıs 2011
İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan Akdemir, iş hayatına, Arthur Andersen’da başladı. Bankacılık hayatına ise 1995 yılında Midland Bank’ta ( HSBC) başlayan Akdemir, HSBC Bank Finansal Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı ve HSBC Bank Londra Planlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Bu yazı www.yenibiris.com’dan alınmıştır.