AĞUSTOS 2010 ATAMALAR

AĞUSTOS 2010 ATAMALAR

Begüm Şölen
Dupont Türkiye, Ortadoğu & Kuzey Afrika Bölgesi Finans Md. 
03 Ağustos 2010
 
ODTÜ İşletme mezunu. İş hayatına PricewaterhouseCoopers’da başladı. Amerika’da farklı firmalarda muhasebe ve finans müdürü olarak görev aldı. Ardından Türkiye’ye gelerek IBM İstanbul’da danışman olarak çalıştı. 2008 yılında DuPont Türkiye’de finans müdürü olarak göreve başladı.
 
Tolga Dağlıer
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı 
03 Ağustos 2010

 

İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Sigorta sektöründe 23 yıllık deneyime sahip Dağlıer, Destek Reasürans, Halk Sigorta, Milli Reasürans, Ray Sigorta’da görev aldı. 2007 yılında Groupama Sigorta’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.
 

H.Ufuk Mahir
Arzum İK ve Kalite Sistemleri Dir. 

03 Ağustos 2010
 
İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede işletme yüksek lisansı yaptı. İş hayatına Bayındır Holding’te başlayan Mahir, ABB Elektronik’te ve PepsiCo’da İK Müdürü olarak görev aldı.
Emre Birkan
Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş Genel Müdür Yrd. 
03 Ağustos 2010
 
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu, yüksek lisansını Western Michigan University Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Tekstilbank, Körfezbank, Finans Yatırım ve Raymand James Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu. 2009’da Yatırım Finansman’a katıldı.
John Glaser
Siemens Sağlık Bilgi Teknolojileri CEO 
04 Ağustos 2010
 
Önceki yıllarda ABD Hükümeti Sağlık Bilgi Teknolojisi Ulusal Koordinatörü David Blumenthal’in danışmanı olarak çalışan Glaser, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Dairesi‘ne ve Ulusal Koordinatörlüğe danışmanlık hizmeti verdi.
Bu çalışmalarında özellikle federal hükümetin elektronik sağlık kayıtlarının ABD’deki  adaptasyonu ile HITECH çalışmalarına destek verdi. Glaser, 1995 yılından bu yana Partners HealthCare (Boston, Mass.) firmasının başkan yardımcısı ve CIO’su olarak, 1300 IT profesyoneliyle 10 hastane, 7000 doktor ve 45.000 çalışandan oluşan bir kuruluşun IT hizmetlerini yönetiyordu. Partners HealthCare CEO’su Gary L. Gottlieb, Glaser’ın Partners HealthCare’in ulusal düzeyde sağlık bilgi teknolojisi alanında ilk sıraya çıkarılmasında büyük katkısı olduğunu ve hastalara daha güvenli bakım hizmeti verilmesini sağladığını belirtti. Ayrıca, Glaser’ın Partners’taki çalışmaları boyunca göstermiş olduğu çabaların Amerikan sağlık sisteminin geliştirilmesine yardımcı olduğunu kaydetti.
 
ABD’deki College of Healthcare Information Management Executives (CHIME) kurucu başkanı, Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) eski başkanı olan Glaser, çok sayıda sektörel dernekte görev yaptı. 1994 John Gall Yılın CIO’su ödülünü alan Glaser, Information week dergisi tarafından 2010 yılında ABD’denin en önemli 13 sağlık bilgi teknolojieri danışmanından biri olarak kabul ediliyor.
 
Hamdi Öyke
Silah Dünyası İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü 
04 Ağustos 2010
 
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.1989-2010 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Jandarma Astsubayı olarak çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra emekli oldu. İş hayatına 2010’da başladı.
 
Burcu Ünlü
Nokia Siemens Networks Organizasyonel Gelişim, Liderlik ve Yetenek Yönetimi Global Projeler Müdürü 
04 Ağustos 2010
 
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Ünlü, İşletme yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi’nde yaptı. Nokia Siemens Networks’deki kariyerinden önce Sabancı Üniversitesi, Toyotasa ve Nokia’da görev yaptı.

2008’den bu yana Nokia Siemens Networks Türkiye İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulunan Burcu Ünlü, firmanın Organizasyonel Gelişim, Liderlik ve Yetenek Yönetimi konusunda çalışan global ekibine Global Projeler Müdürü olarak atandı.

 

Eda Güzeldemir
Nokia Siemens Networks Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü 
04 Ağustos 2010

 

Boğaziçi Üniversitesi İktisat mezunu olan Güzeldemir, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yaptı. Nokia Siemens Networks’deki kariyerinden önce Eczacıbaşı Özgün Kimya ve Eczacıbaşı Girişim Pazarlama ‘da görev yaptı. 2008’den bu yana Nokia Siemens Networks Türkiye İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapan Eda Güzeldemir, firmanın İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

 

Arda Nal
Columbia Satış Direktörü 
05 Ağustos 2010

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan Arda Na,l 2002-2004 yılları arasında Teknosa’da mağaza tasarım departmanında çalıştı. 2004-2010 yıllarında Nike Türkiye’de Proje Müdürlüğü, İş Geliştirme Müdürlüğü ve Makro Market Perakende Müdürlüğü pozisyonlarında görev aldı. İngilizce bilen Arda Nal, evli ve bir erkek çocuğu babasıdır. 

Arif Özozan
Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü 
09 Ağustos 2010

 

Belçikalı Unit International’ın Doğu Avrupa, Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu Bölgeleri’ndeki enerji santrali yatırımlarından sorumlu İcra Kurulu Üyeliğini yürüttü. İrlanda’da Tynagh Energy’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

 

Yaprak Sapanlı Görür
3M Türkiye İK Direktörü 

09 Ağustos 2010

 

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. Kariyerine 3M Türkiye’de başladı. Yeni görevine ek olarak Doğu Avrupa Bölgesi İK Direktörü oldu ve bölgenin yönetim kuruluna katıldı.

İsmail Özdemir
Aerodeon Genel Müdürü 
09 Ağustos 2010

 

İsmail Özdemir, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü 2000 yılında bitirdi. Kariyerine, Zenith Medya’da başladı ve sonrasında Saatchi & Saatchi’de Stratejik Planlama bölümünde çalıştı. 2003–2004 yılları arasında Aerodeon’da stratejik planlama direktörlüğü görevini üstlendi.
 
Arno Dietrich
British American Tobacco Türkiye Pazarlama Direktörü 
09 Ağustos 2010
 
Marka portföy stratejisinin belirlenmesi ve güçlü bir marka yönetimi organizasyonu kurulmasında tecrübe sahibi Dietrich, Viyana Ekonomi Üniversitesi, Uluslararası İşletme bölümü mezunu. British American Tobacco ailesine 1999 yılında Venezuela İş Geliştirme Müdürü olarak katılan Dietrich, Amerika, Orta Doğu ve Asya’da çeşitli üst düzey pazarlama pozisyonlarında görev yaptı. Malezya Markalar Bölüm Müdürü olarak da görev yapan Dietrich, son olarak Arjantin Pazarlama Direktörlüğünü üstlenmişti.
Candan Karabağlı
Abdi İbrahim İlaç CEO’su 
13 Ağustos 2010
 
Candan Karabağlı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini tamamladıktan sonra Arizona Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri alanında Yüksek Lisans yapmış ve iş hayatına 1983 yılında ECA Valfsel Armatür San.A.Ş. Bilgisayar bölümünde başlamıştır. Daha sonra kısa bir süre Nasaş Alüminyum Sanayii ve Tic.A.Ş.’de Üretim Planlama bölümünde çalışan Karabağlı, 1987 yılında Lever Şirketi bilgisayar bölümüne girmiştir.

 

1987-1995 yılları arasında Lever ve Elida Kozmetik şirketlerinde, ticaret, finansman, planlama, satınalma, lojistik, satış ve pazarlama departmanlarında yöneticilik ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş ve 1995 yılında da Lever Endüstriyel Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.  1999 yılında, DiverseyLever International’a  Global İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı  olarak atanan ve bu tarihten itibaren Hollanda’da kariyerine devam eden Karabağlı, 2004 yılından itibaren Unilever Food Solutions’da sırasıyla Avrupa Başkan Yardımcısı; Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Global Başkan Yardımcısı; ve son olarak da Avrupa, Ortadogu, Orta Asya ve Latin Amerika’da 35 ülkeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 

 

 

 Atama haberleri www.yenibiris.com’dan alınmaktadır.

 

 
 
 
 
  

 

Özdemir, 2004 yılında aMVG-Logizmo ürün pazarlama müdürlüğü görevine getirildi. 2005-2007 yılları arasında Doğan Online’da pazarlama iletişimi müdürlüğü görevini yürüttü. 2007-2008 yılları arasında Doğan Telekom’da mobil servisler müdürlüğü yapan İsmail Özdemir, 2008 yılında ise aynı firmada iş geliştirme ve alternatif satış kanalları müdürlüğüne getirildi.