ARALIK 2011 ATAMALARI

ARALIK 2011 ATAMALARI


Ömer Sunal

Chasecall Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde tamamlayan Ömer Sunal, sırasıyla Sabancı Telekom’ da Stratejik Müşterilerden sorumlu satış yöneticiliği, Turkcell Grup şirketlerinden Turkcell Superonline’da Stratejik ve Büyük Müşterilerden sorumlu Satış Müdürü ve son olarakta Vodafone Türkiye’ de Kurumsal İş Birimi Satış Müdürü olarak görev yaptı.

Seval Demir
Teleperformance Bilgi Güvenlik Direktörü

Çukurova Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun. Bir süre finans sektöründe yönetici olarak çalıştı. Daha sonra bilişim sektöründe Sistem ve Güvenlik Danışmanlığı yapan Demir, kamu ve özel sektörde güvenli altyapı tasarımı ile bunun hayata geçirilmesi konularında büyük projelere imza attı. Ayrıca Seval Demir’in Bilişim Güvenliği alanında çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmakta.


Kamil Mehmet Büyükçolak
McDonald’s İK Direktörü

Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’de İK ve Endüstriyel İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Büyükçolak, sırasıyla Efes Bira Grubu Merkez’de İK Yöneticisi, Efes Bira Grubu Merkez’de İK Müdürü, Efes Rusya İK Direktörü olarak görev yaptı. Son olarak Efes Bira Grubu’nda Kurumsal İK Direktörü olarak görev aldı.


Ayhan Köksal
BP Gaz ve Petgaz Otogaz Satış Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı. 2002 yılında iş hayatına atılan Köksal, BP Madeni Yağlar’da edindiği tecrübelerden sonra 2010 yılında Ağır Vasıta Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürdü.


Tamer Saka
Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Saka sırası ile Arthur Andersen ve Ernst & Young şirketlerinden sonra Türkiye`nin reel sektördeki ilk Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katıldı. Sabancı Holding bünyesindeki çalışmalarının ardından, Willis Londra`da, içerisinde Türkiye`nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev aldı.


Nuri Tezel
Soyak Holding CFO’su

Marmara Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından University of Leeds’de yüksek lisansını tamamlayan Nuri Tezel, çalışma hayatına Arthur Andersen’da Audit Manager olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Ernst & Young’a Audit Senior Manager, Sabancı Holding Internal Audit Manager olarak görev yaptı. Ekim 2005’te Enka Pazarlama CFO’su görevine atanan Tezel, Ocak 2008 tarihinden bu yana da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş.’de CFO olarak görevini yürüttü.


Selin Şahiniz
Bayraktar Holding Kurumsal İletişim Müdürü

Şahiniz, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kanal 6 Televizyonu Dış Haberler Servisi ve Show TV Halkla İlişkiler Departmanı’nda görev alan Şahiniz, 1994 – 2002 yılları arasında Renault Mais bünyesinde Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanlığı ile Reklam ve Medya Sorumluluğu’nu üstlendi. Daha sonra Mercedes Benz Has Otomotiv Pazarlama Müdürü, Renault Trucks İletişim ve Satış Artırıcı Faaliyetler Yöneticisi ve Tırsan Treyler Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.


Sibel Raif
Goodyear Türkiye Pazarlama Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan Sibel Raif, Washington Üniversitesi J.M.Olin İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına Procter & Gamble’da başlayan Sibel Raif, sırasıyla ProCon Pazar Araştırma’da Müşteri İlişkileri Müdürü, Monsanto’da Pazarlama Müdürü görevlerini yürüttü.2000 yılından itibaren Kraft Foods’da Jacobs Kahve, Tang Toz İçecek, Milka/Toblerone, Cipso/Patos/Çerezos ürünlerinden sorumlu Kıdemli Marka Müdürü ve Pazarlama Müdürü görevlerinde bulundu.


Eylem Zağlı
TNT Ekspres Türkiye Bilgi ve Haberleşme Sistemleri Direktörü

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği’nden mezun olan Zağlı, Bilgi Üniversitesi TNT Akademi’den birincilikle mezun olarak eğitimini tamamladı. Eylem Zağlı; 1998 yılından bu yana TNT Ekspres Türkiye bünyesinde sırasıyla Yazılım Uzmanı ve Bilgi İşlem Koordinatörlüğü ve Proje Ofisi Müdürlüğü görevlerini başarıyla yerine getirdi.


Ahmet Ali Bugay
Euler Hermes Sigorta Risk Enformasyon ve Hasar Ofisi Direktörü

Tarsus Amerıkan Lisesi ve Istanbul Teknik Universitesi Insaat Fakultesi mezunu olan Bugay’ın, Koç Universitesi’nden İsletme Yüksek Lisans derecesi bulunuyor. Son olarak Silkroutefinancial’da Türkiye’den sorumlu Direktör olarak çalışan Bugay iş hayatı boyunca Rothschild ve HSBC gibi kuruluşlarda çalıştı


Jay Bhatt
Progress CEO’su

Jay Bhatt, University of California’dan Juris Doktor derecesi almış, ayrıca Los Angeles (UCLA) Hukuk Fakültesi’ni ve Pennsylvania Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünü bitirmiştir.


Melis Bal
Bircom Sennheiser Communications Telekom Ürünleri Ülke Müdürü

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında tamamladı. Wincor Nixdorf Bilgisayar Sistemleri A.Ş.’de görev yapan Melis Bal, 2003 yılında başladığı profesyonel iş yaşamı boyunca Kadro Organizasyon’da ve CNR Holding bünyesindeki şirketlerde çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.

Berk Gürdoğan
Pfizer Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi Direktörü

İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezunu olan Gürdoğan Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahipt. Pfizer Türkiye ekibine 1995 yılında katılan Gürdoğan farklı tıbbi alanlarda ve kamu ilişkileri alanında proje yöneticiliği, ürün müdürlüğü, strateji planlama ve enformasyon müdürlüğü, satış-pazarlama müdürlüğü ve kurumsal ilişkiler direktörlüğü deneyimine sahip.

Murat Gülver
AMD Türkiye Kurumsal İş Geliştirme Müdürü

Son olarak Datateknik A.Ş’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev alan Gülver, kariyeri boyunca yurtiçinde Bordata, Probil, Datateknik ve Özyeğin Üniversitesi gibi önemli kurumlarda çalışmasının yanı sıra; 2001-2008 yılları arasında ABD’de ICM, Netone ve Dell gibi uluslararası kuruluşların sistem, network ve telekom altyapıları, Bulut Bilişim, Sanallaştırma ve HPC projelerinin iş geliştirme faaliyetlerinde yetkili ve yönetici pozisyonlarında yer aldı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünde tamamlayan Gülver, yüksek lisansını Central Florida Üniversitesi’nde Bilgi İşlem Yönetimi dalında yaptı.

Hakan Timur
Akçansa İK Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun. Çukurova İnşaat’ta başlayan kariyerine, daha sonra sırasıyla Sabancı Holding, Marsa Kraft Foods Int’l ve Kordsa Global’de devam etti.

Fatih Öztürk
Boehringer Ingelheim Nordics Bilgi Sistemleri Müdürü

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Öztürk, Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakültesinde master ve doktora yaptı. 2001 – 2007 yılları arasında Boehringer Ingelheim Turkiye’de iş çözümleri projelerinin koordinasyonu ve uygulanmasından sorumlu olarak çalışan Öztürk, 2007 senesinde Boehringer Ingelheim Danimarka’da bulunan uluslararası ERP proje implementasyon ekibine (ASC) katılarak 5 yıl boyunca 20’den fazla ülkede çeşitli ERP projelerinde aktif rol üstlendi.

Tolga Ulutaş
Accenture Türkiye Genel Müdürü

İTÜ’den mezun olduktan sonra California State University’de MBA yaptı. İş yaşamına ABD’de tüketici piyasalarında iletişim çözümleri geliştirerek başladı. 2008 yılında Accenture bünyesine katıldı. Accenture CMT operasyonlarının Türkiye’deki yönetici ortağı olarak görev yaptı.

Berna Kural Okandan
C&A Türkiye Ülke Direktörü

TED Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezunu. Çalışma hayatına PWC’de başladı. Fritolay ve Colgate Palmolive finans departmanlarında çalıştıktan sonra kariyerine Levi’s’da CFO olarak devam etti. Son olarak C&A Türkiye’de CFO olarak görev alıyordu.

Hakan Atay
Sandoz Türkiye Genel Müdürü

İ.Ü Eczacılık Fakültesi mezunu. Farmakoloji yüksek lisansı yaptı. Pfizer Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörlüğü, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Metin Oktay
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

New York’ta US Military Academy West Point’te Sistem Mühendisliği okudu. Bilkent Üniversitesi’nde Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi’nde master yaptı. Oxford Üniversitesi Said Business School’dan MBA’si var. İş hayatına Londra’da KPMG Consulting’de Strateji Danışmanı olarak başladı. Yine Londra’da Deutsche Bank’ta Yatırım Bankacılığı yaptı. Son olarak Roll-Royce’un Afrika Kıtasındaki Sivil Havacılık Satış, Ticari İşler ve Satış Sonrası Hizmetlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Tahir Atila
İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı

İTÜ Makine Bölümü mezunu olan Atila yüksek lisansını da aynı bölümde tamamladı. Çalışma hayatına SEK Süt İstanbul İşletmesi’nde Teknik Müdür Yardımcısı olarak başladı. Tikveşli Süt Lüleburgaz Tesisinde Teknik Müdürlük görevinde bulunan Atila, İttifak Holding bünyesindeki kariyerine 1997 yılında Selva Gıda‘da Teknik Müdür olarak başladı. Sonrasında ittifak Holding’e bağlı İMAŞ Makine A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Bu yazı www.yenibiris.com ‘dan alınmıştır.