İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

OCAK 2010 ATAMA HABERLERİ

OCAK 2010 ATAMA HABERLERİ


Yakın zamanda iş dünyasında yönetim kademelerinde değişiklik yapan şirketlere dair atama haberleri…

  31.01.2010 ATAMALAR

Phonak, Mehmet Yıldırım, Pizza Max, Alp Güven, Yıldız Holding, Cem Karakaş, Synovate, Lale Yegül, Maltepe Üniversitesi, Prof. Dr. Şahin Karasar

PHONAK’A YENİ GENEL MÜDÜR

İşitme cihazları tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi alanında faaliyet gösteren Phonak Duyu Sistemleri Türkiye’nin Genel Müdürü Mehmet Yıldırım oldu. 1970 yılında Nazilli’de doğan Mehmet Yıldırım, 1994 yılında Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. IBM Türk’ün satış bölümünde görev alan Yıldırım, ardından Wincor – Nixdorf ve Canon şirketlerinde orta kademe yöneticilik yaptı. Mehmet Yıldırım iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

PIZZA MAX ALP GÜVEN’E EMANET

Pizza Max’ın Genel Müdürlüğü’ne Alp Güven getirildi. İş hayatına 1986’da Akay Leather A.Ş.’de başlayan Güven, 1991’de ortak olduğu bu şirketle yolunu ayırarak gıda sektörüne yöneldi. Pizza Hut’ın değişik restoranlarında trainer manager, assistant manager, restaurant manager olarak çalıştı. TGI Friday’s Suadiye şubesinde Genel Müdür, Beltur A.Ş. Deniz İşletmeleri’nde Müdür ve Quiznos Sub Türkiye Operasyon Müdürü olarak çalıştı. Güven, Nisan 2008-Ekim 2009 arasında Çözümvar Gıda Yatırım Danışmanlığı’nda yeni açılacak olan ya da çalışmakta olan işletmeler için danışmanlık yapıyordu.

YILDIZ HOLDİNG’ TE DEĞİŞİM

Yıldız Holding Mali İşler Başkanlığı’na Cem Karakaş atandı. ODTÜ Yönetim Bilimleri Bölümü’ nden mezun olan Karakaş, kariyerine Koç Holding Kurumsal Strateji biriminde başladı. Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) kurumsal finans alanında yüksek lisans yaptı. OYAK Grubu’nda çalışma hayatına devam eden Karakaş, sırasıyla Satın alma ve Birleşmelerden Sorumlu Direktör, Kurumsal Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve OYAK Konut A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Karakaş, 2006’dan beri Erdemir’ de Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

LALE YEGÜL, SYNOVATE’DE

Synovate Türkiye Kalitatif Direktörlüğü’ne Lale Yegül getirildi. Yegül, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Trio Research and Marketing Services’ de araştırma asistanı olarak başladı. 1993 – 1998’de aynı şirkette değişik departmanlarda görev aldı. 1998- 2001’de Synovate Türkiye (o zamanki adıyla Plus Remark – Infratest Burke / INFO) Kantitatif  Pazar Araştırma Departmanı’nda çalıştı. Kalitatif ve kantitatif araştırmalar konusunda yaklaşık 15 yıllık bilgi birikimine sahip Yegül, son olarak Kalita Research & Consulting’ da Genel Müdür olarak çalışıyordu.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE ATAMA

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şahin Karasar, üniversitenin Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevine atandı.
Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olan Karasar, TV yayın işletmeciliği üzerine gerçekleştirdiği yüksek lisans eğitimini Marquette University’de tamamladı. Akademik kariyerine 1999’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkan Yardımcısı olarak başlayan Karasar, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde pek çok görevde bulundu. Karasar, kariyerini 2005’ten beri Maltepe Üniversitesi’nde sürdürüyor.

Kaynak         : www.isteinsan.com.tr

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com