1965 İstanbul doğumlu olan Bayram Ünal Marmara Üniversitesi İngilizce eğitmenliği bölümünden mezun olmuştur.

 

İş Hayatına 1987 yılında Dilkur İngilizce dil okulunda eğitimci olarak başlamıştır. 1988-1995 yılları arasında Özel Boğaziçi Kolejinde İgilizce Öğretmenliği ve İngilizce Bölümü başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

 

1995-2005 yıları arasında Koçbank’ta İnsan Kaynakları’nda görev yapmış ve bunun son 6 yılında eğitim yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Daha sonra sırasıyla Memorial Hastanesi, Altınbaş Holding ve Altınbaş Petrol’de Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü yapmıştır.

 

Ünal 2006 yılından itibaren çalışmalarına kendi kurduğu BNB training + consultancy bünyesinde özellikle İnsan Kaynakları& Eğitim, Yönetim & Liderlik, Eğitimci Yetiştirme, Satış & Hizmet, konularında eğitmenlik, danışmanlık ve koçluk yaparak devam etmektedir.

 

Gerçekleştirdiği projeler arasında yönetici & lider yetiştirme projeleri, eğitimci yetiştirme projeleri, toplu işe alım projeleri, yetenek havuzu projeleri, koçluk projeleri, bayi satış ve hizmet projeleri eğitim ve gelişim projeleri, uzaktan eğitim projeleri, İK reorganizasyon projeleri, hizmet kültürü ve satış projeleri gibi birçok proje bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Ünal,

  • Cambridge Üniversitesi Uluslararası İngilizce Eğitmenliği A derece Sertifikası,

      (Eğitim süresi yaklaşık 1 yıl, 120 saat)

  • Merkezi Amerika’da bulunan ICF – (International Coaching Federation) Uluslararası Koçluk federasyonunundan) akredite CTI- Uluslararası Koçluk sertifikası, (1 yılda 116 eğitim saati )
  • TCI (Team Coaching International) takım koçluğu sertifikası, (24 eğitim saati + 4 ay sertifikasyon)
  • ORSC  (Sistem ve ilişki koçluğu) sertifikası (84 eğitim saati) 
  • CTI Co-Active Leadership (Liderlik) sertifikası (1 yılda 200 eğitim saati)
  • Arabuluculuk(mediasyon) Sertifikası (150 eğitim saati) sahibidir.

 

Bayram Ünal aynı zamanda Personel Yönetim Derneği, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi ve EMCC (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi) Türkiye yönetim kurulu üyesidir.