Profesyonel is yaşantısına 1999 Fizik ve İngilizce öğretmenliği yaparak başladı. Akabinde kariyer hedefi doğrultusunda KVK’ da satış ve pazarlama departmanında çalıştı. İnsan Kaynakları ile tanışması 2002 yılın... [Devamı]

GELİŞİM BUTİĞİ ETKİNLİKLERİ / CV Okuma Teknikleri ve Mülakata Hazırlık Eğitimi – 22 Şubat 2018

GELİŞİM BUTİĞİ ETKİNLİKLERİ / CV Okuma Teknikleri ve Mülakata Hazırlık Eğitimi – 22 Şubat 2018

CV Okuma ve Mülakata Hazırlık Eğitimi

EĞİTİM AMACI: İşe alım sürecini yürüten profesyonellerin CV’leri iş yoğunluğu arasında verimli bir şekilde CV okuması için nelere dikkat etmeli açık pozisyonunu kapatırken doğru adayın CV sine ulaşması ve CV’leri karşılaştırmak için neler yapmalı ve CV okumanın mülakata etkilerini görebilecekleri bilgiye ulaşmasını hedeflemektedir.

KİMLER KATILABİLİR: Kurumlarda çalışan İK Uzmanları/İşe Alım/Seçme Yerleştirme Uzmanları/ İşe Alım yapan Yöneticiler

EĞİTİM TARİHİ         : 22 ŞUBAT 2018

EĞİTİM SÜRESİ         : 10:00 – 16:30

KONU/İÇERİK           : Mülakat öncesi CV’leri detaylı incelemek ve mülakata hazırlanmak

  • CV ve Profesyonel CV’nin İK açısından önemi
  • İK uzmanlarının CV’ de görmek istedikleri
  • İş ilanlarını hazırlama detayları
  • İşe Alım süreçlerinde CV Havuzunun önemi
  • En uygun adaylara ulaşırken adım adım CV Okuma, Listeleme
  • CV’ yi okurken nelere dikkat edilmeli
  • Görev tanımları, bilgi-beceriler, uzmanlıklar
  • CV sahibinin özgeleceğine dair ipuçları
  • CV okurken mülakata hazırlık yapmak
  • Mülakata çağırılacak adayların CV üzerinden karşılaştırılması

EĞİTMEN                    : Esra KEMER – İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanı -Koç                              

EĞİTİM YERİ             :  Eğitim yeri merkezi bir lokasyon olarak katılımcıların kolay ulaşım sağlayacak bir lokasyon olarak belirlenip, tüm katılımcılar bilgilendirilecektir.              

Eğitim kayıt, soru ve talepleriniz için esra@ikpaylasim.com – bilgi@cvcheckup.com veya 05322279630 ile iletişime geçebilirsiniz.

WORKSHOP ÜCRETİ         :Lütfen bilgi alınız  

GENEL EĞİTİM BİLGİLERİ VE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.


milliyetEsra KEMER

Profesyonel is yaşantısına 1999 Fizik ve İngilizce öğretmenliği yaparak başladı. Ardından kariyer hedefi doğrultusunda KVK’ da satış ve pazarlama departmanında çalıştı. İnsan Kaynakları ile tanışması 2002 yılındadır. Koçbank ve birleşme sonrası YKB’de  İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında görev aldı. DHL İnsan Kaynakları Departmanında ve TEB İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında çalışmaya devam etti. Kurumsal hayatına İnsan Kaynakları Bölge sorumlusu olarak görevine annelik görevini yerine getirmek üzere kısa bir ara verdi. Kariyer ve iş hayatına İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanı/Koç olarak devam etmektedir. Bireysel çalışmaları arasında pek çok firmada danışman olarak İK süreçlerinin yapılanmasında yer almakla birlikte, farklı kuruluşlarda koordinatör olarak da yer görev almıştır.

CVCheckUp -Kariyer danışmanlığı ile profesyonellere özgeçmişlerinin hedeflerine ve özgeleceklerine uygun yazılmasını sağlayarak, kariyerlerinin gelişimini sağlamak adına kariyer danışmanlığı hizmeti vermektedir. Ayrıca iş arama sürecinin yönetilmesi, mülakatlara hazırlık, kariyer gelişim odaklı çalışmaları da bulunmaktadır. Çalışmalarını danışmanlık, mentorluk ve koçluk yöntemlerini sentezleyerek yürütmektedir. Profesyonellerin iş arama sürecinde ilanları yorumlamasından, özgeçmiş yazmaya, iş hayatında maaş pazarlığında gibi konularda danışmanlık yapmaktadır.

 

Çeşitli platformlarda CV yazma, Kariyer Hedefi, mülakat teknikleri, işe alım süreci, oryantasyon programının dizayn edilmesi gibi konularda eğitim vermektedir.

Milliyet Gazetetesi’nde yer alan köşesinde iş ve kariyer hayatına dair köşe yazıları yazmakta, röprotajlar yapmaktadır.

1977 doğumlu, Esra Kemer, 1999 yıllı Marmara Üniversitesi – Atatürk Eği. Fak. Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun, Oğuz ve Mira’ nın annesidir.

 

Profesyonel is yaşantısına 1999 Fizik ve İngilizce öğretmenliği yaparak başladı. Akabinde kariyer hedefi doğrultusunda KVK’ da satış ve pazarlama departmanında çalıştı. İnsan Kaynakları ile tanışması 2002 yılındadır. Koçbank’ ta kısa süreli şube deneyiminin ardından İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında aldığı görev DHL İnsan Kaynakları Departmanı’ na geçmesiyle sonlandı. TEB İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında başlayan görevi İnsan Kaynakları Bölge sorumlusu olarak devam etti. 2010 başından itibaren, insan yönetimi alanında çalışan ve İK ile ilgili "nitelikli ve doğru" bilgiye erişmek isteyen profesyonellerin buluşma ve paylaşım noktası olmayı amaç edinen www.ikpaylasim.com İnsan Kaynakları Bilgi Paylaşım Platformu’ nu kurmuştur. İk profesyonellerinin mesleki gelişimini sağlamak üzere eğitimler düzenleyip, kurumsal eğitim, danışmanlık hizmetlerini veren ve çeşitli paylaşımlarla ik profesyonellerinin gelişimlerini desteklemeye devam etmektedir. CV Check Up ile özgeçmiş danışmanlığı yaparak profesyonellere özgeçmişlerinin hedeflerine ve özgeleceklerine uygun yazılmasını sağlayarak, kariyerlerinin gelişimini sağlamak adına profesyonellere kariyer danışmanlığı hizmeti vermektedir. Çalışmalarında aldığı koçluk eğitimi ile koçluk becerilerini de kullanmakla birlikte, kariyer koçluğu da yapmaktadır. Peryön’ de eğitimlerin gerçekleşmesi için yapılan çalışmalarda gönüllü olarak çalışmaların yanında Meslek Standartları Projesinin yürütülmesi ve bitirilmesini sağlamıştır. İK mesleklerinin tüm çalışmalarının yürütülmesi yanında 4 meslek standardı yine proje dâhilinde yazmıştır. Çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları ile ilgili konularda eğitim vermeye devam etmekle birlikte organizasyonun yapılanması projelerinde İnsan Kaynakları danışmanı olarak yer almaktadır. Üniversitelerde ve çeşitli platformlarda CV yazma, Kariyer Hedefi belirleme gibi çeşitli kariyerle ilgili konularda eğitim vermekte, gençlerin iş arayışı sürecini desteklemektedir. Amacı mesleğin gelişimini sağlamak olan İKAGED – İnsan Kaynakları Gelişim Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. 1977 doğumlu, Esra Kemer Tülü, 1999 yıllı Marmara Üniversitesi – Atatürk Eği. Fak. Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun, Oğuz & Mira’ nın annesidir.