İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu’ndan Biri Aylin Bozkurt Tüzmen

Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu’ndan Biri Aylin Bozkurt Tüzmen

 

Yenilikçi ve dinamik yaklaşımları başarıyla profesyonel koçluk pratiğinde uygulayan Aylin Bozkurt Tüzmen,  “Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu”

 (100 Best Global Coaching Leaders Award) arasına girerek ödüle layık görüldü.

 

High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri kurucusu Aylin Bozkurt Tüzmen, uluslararası alanda Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor.

 

2012’den bu yana profesyonel koçluk hizmeti veren Aylin Bozkurt Tüzmen, Mumbai’de 25. yılını kutlayan Dünya İK Zirvesi’nin (World HRD Congress) düzenlediği 5. Dünya Koçluk Zirvesi’nde (World Coaching Congress) “Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu” (100 Best Global Coaching Leaders) arasına girerek ödüle layık görüldü.

 

“Dünyanın En İyi 100 Liderlik Koçu” birçok farklı üst düzey profesyonelin jürilik yaptığı ve seçim kriterlerini belirlediği bir süreçten geçti. Bu kriterler ise şöyle:

 

-Stratejik bakış açısı

-Geçmiş koçluk çalışmaları

-Gelecek odaklılık

-Bütünlük ve etik

-Düşünce liderliği

-Vizyonerlik

-Odaklılık

-Yaratıcılık/Yenilikçilik

 

16 Şubat’ta Mumbai’de düzenlenen törende ödül alan Aylin Bozkurt Tüzmen, kongrede ayrıca Dünya Ekonomik Forumu ve TUSİAD’ın da gündeminde olan “Sanayi 4.0’la Dönüşen Yeni Liderlik Tanımı” üzerine de bir konuşma yaptı.

Tüzmen konuşmasında:

 

“Sanayi 4.0 devriminin, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar hiyerarşi ve liderlik kavramlarına meydan okuduğunu, global CEO’larla yapılan çalışma sonuçları kanıtlıyor.” dedi. Bu zorlukların üstesinden gelmek için yeni bir liderlik tanımına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Sanayi 4.0 ile inanılmaz bir hızla dönüşen ve iç içe geçerek karmaşıklaşan yeni sistemler bütününde bir liderin zorlukların üstesinden tek başına gelmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Bu yüzden bireysel liderlikten kolektif liderliğe geçilmesinin önemini belirtti.

 

 

Aylin Bozkurt Tüzmen konuşmasında, hızla değişen ve giderek daha karmaşık hale gelen dünyamızda liderlerin dönüşümünü desteklemek için kendi geliştirdiği liderlik modelini sundu.

 

High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri kurucusu Aylin Bozkurt Tüzmen başarılı profesyonellerin bilgi ve deneyim ile geldikleri noktayı dönüştürerek daha ileriye götürmeleri için verimli bir süreç vadediyor.

 

 

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com