EKİM 2010 ATAMALAR

EKİM 2010 ATAMALAR

Selim Taşkın
FLO Genel Müdürü                                                                                                                                                                                                           05 Ekim 2010
 

YTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu, işletme yüksek lisansı yaptı. İş hayatına bilişim teknolojileri alanında başlayan Taşkın, 2004’te perakende sektörüne adım attı. FLO’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

 

Sibel Çağlar
Johnson & Johnson Türkiye Tüketim Ürünleri Grubu Pazarlama Md.                                                                                                                                                                05 Ekim 2010

 Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kerevitaş Gıda Sanayi ve Wella Kozmetik’te pazarlama ve satış deneyimleri oldu. Johnson & Johnson’da en son Profesyonel Program Müdürü olarak görev yaptı.
 

Bade Sipahioğlu Işık
Akbank’ta İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
                                                                                                                                                        

05 Ekim 2010Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi mezunu. Yüksek lisansını Paris, Institut Des Etudes Politiques’te yaptı. Intertech, Humanitas A.Ş.’nin yanısıra çeşitli bankaların İK birimlerinde görev yaptı.

 
Murat Deniz
Mövenpick Hotel Istanbul Yeni Genel Müdür Yardımcısı                                                                                                                                                                                    05 Ekim 2010
 
World Travel Awards tarafından 2010 yılında “Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli” seçilen Mövenpick Hotel Istanbul’a Genel Müdür Yardımcısı olarak Murat Deniz atandı. İngiltere’nin önde gelen otellerinde yöneticilik yapmış olan Deniz, 20 yıllık otelcilik tecrübesini ve birikimini Mövenpick Hotel Istanbul’da hayata geçiriyor.
Cavendish College London Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra Ritz Hotel London’da yöneticilik eğitimi alan Murat Deniz; kariyerine Taj Hotels & Resorts ve 51 Buckingham Gate’de Ön Büro Müdürü, Gloucester Park Apartments’da Otel Müdürü olarak devam etti. Jumeirah Lowndes Hotel’de Operasyon Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2008 yılında Red Carnation Hotel’de Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi.

Eylül 2010’dan itibaren Mövenpick Hotel Istanbul’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Murat Deniz, İngilizce ve Portekizce biliyor.

 

Sonja Dive
Dahl Radisson Blu Bosphorus Hotel Genel Müdürü                                                                                                                                                                                             08 Ekim 2010

Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul’un yeni Genel Müdürü Sonja Dive-Dahl oldu. Bratislava’dan (Slovakya) İstanbul’a gelen Dive-Dahl, Türkiye’ye Radisson Blu Bosphorus Hotel Genel Müdürü ve Türkiye & Gürcistan Bölge Direktörü olarak atandı.

 İsveç asıllı Sonja Dive-Dahl, yeni görevinde Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul – Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Sefakoy–Radisson Blu Resort & Spa, Çeşme – Radisson Blu Hotel, Ankara olmak üzere Türkiye’deki bütün Radisson Blu otellerinden ve Gürcistan’daki
Radisson Blu Iveria Hotel, Tblisi (Tiflis)’den sorumlu olacak.

Dive-Dahl, Radisson Blu Bosphorus Hotel’in genel müdürü olarak sorumlu olduğu bölgeyi İstanbul’dan yönetiyor olacak.

1987 yılından bu yana Rezidor bünyesinde çalışan Dive-Dahl, şirketin kıdemli yöneticilerinden. Yiyecek & İçecek departmanından başlayan uzun serüveni Genel Müdürlüğünü yaptığı Radisson Blu Hotel, Malmö (İsveç), Radisson Blu Grand Hotel, Sofia (Bulgaristan), Radisson Blu Hotel, Krakow (Polonya), Radisson Blu Carlton

Hotel & Park Inn Hotel Danube, Bratislava (Slovakya) olmak üzere Avrupa’da birçok ülkede devam etti. 2007 yılında “Yılın İş Kadını” seçildiği Bratislava’dan İstanbul’a gelen başarılı yönetici  kendi deyimiyle “Asya’yı Avrupa’ya bağlayan bu seçkin şehirde ve dünyanın en büyülü ülkelerinden Türkiye’de” tecrübelerini pekiştirecek.

İsveç doğumlu Dive-Dahl eğitimini Cornell Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı zamanda Rezidor Business School’da eğitmenlik ve koçluk yapıyor. İngilizce, İskandinav dilleri, Bulgarca ve Almanca bilen Dive Dahl, 2 çocuk sahibi.

 
Tayfun Sözer
MARINTURK Genel Müdürü                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          18 Ekim 2010

1974 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü’nden mezun olan Tayfun Sözer, 1979-2003 yılları arasında Koç Holding Aygaz A.Ş Gemi İşletme Müdürlüğü’nde Enspektör, İşletme Müdürlüğü, Gemi İşletme Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2003-2004 yılları arasında ise İstanbul Tersanesi’nde Genel Müdürlük görevini yürüten Tayfun Sözer, son olarak Rahmi Koç Tersanesi Yat ve Gemi Tamir Bölüm Müdürü olarak görev yapıyordu.

 
Emre Günerman
AvivaSA Genel Müdür Yardımcısı 
18 Ekim 2010
 
Procter & Gamble’da sistem analisti olarak iş yaşamına başladı. ABD’de The Wharton School’da MBA yaptı. Turkcell’de ve Borusan Telekom’da çalışan Günerman, en son Avea Pazarlama Bölümü Segment Yönetimi’nden Sorumlu Direktör olarak çalışıyordu. 
 
 
 
 
Semih Şenol
Türk DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi 
18 Ekim 2010

Viyana Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi mezunu, genel makine ve endüstri mühendisliğinde master yaptı. Şenol, daha sonra Avusturya ve Türkiye’de proje mühendisi olarak çalıştı. 1986’dan itibaren Mercedes Benz Türk’te çeşitli görevlerde bulundu.

 

Martin Ericsson
Volvo Group Türkiye Genel Müdürü                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 18 Ekim 2010

Chalmers Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu, endüstri yönetimi ve lojistik alanında yüksek lisans yaptı. Kariyerine 1996’da Volvo Kamyon İsveç’te Envanter Yönetimi Sorumlusu olarak başladı. Ericsson, aynı zamanda Volvo Kamyon Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de sürdürecek.

Atama Haberleri www.yenibiris.com dan alınmaktadır.