İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

GOOGLE MAPS’LA İŞ ARAMAK

GOOGLE MAPS’LA İŞ ARAMAK

Google Maps CVAmerikalı bir senaryo yazarı Google Maps üzerinde hazırladığı özgeçmişi ile iş arıyor. CV’nin sahibinin sanal alemde şimdiden birçok taraftarı var…

Teknolojinin sunduğu imkanlar arttıkça giderek daha fazla insan iş bulmak için yaratıcılığı ile teknolojinin nimetlerini bir araya getiriyor. En son yaratıcı CV örneği haberi ise Google Maps’ten geldi. Google Maps üzerinde sistemin özelliklerini kullanarak kendini tanıtan Ed Hamilton, son günlerde haklı bir ilgiyi üzerine çekiyor. Mesleği senaryo yazarlığı olan Hamilton bu alandaki tüm yeteneğini de ortaya koyarak hareketli ve konuşur gibi bir dille hazırlamış CV’sini. Hamilton’un özgeçmişi sadece Google Maps’te yayılmakla kalmamış çeşitli forumlarda da tartışılıyor.

Hamilton önce ev adresinin bulunduğu noktaya bir raptiye iliştirmiş, ikinci raptiyeyi ise mezun olduğu üniversiteye iliştirmiş. Daha sonra çalıştığı yerlere de birer raptiye iliştirmiş. Raptiyelerin iliştirildiği noktalarda açılan bilgi pencerelerinde kısa, öz ve etkili bir dille tecrübelerini paylaşmış. Üstelik bu metinleri kaleme alırken acımasızca dürüst ve eğlenceli bir dil kullanmış. 

İş dünyasının tepkisi tartışılıyor

Hamilton’un yaptığının klasik bir CV yazma tekniği olmadığı ortada. Ancak yaratıcılık açısından birçok insanın gözünde tam puan alan bu CV’nin bugünün iş dünyası için yeterince ciddi ve profesyonel olmadığını düşünenler de var. “21’inci yüzyılın dahisi”nin tartışıldığı forumlarda CV’ye gelen tepkiler de oldukça ilginç. Bir reklam ajansı sahibi olsa kesinlikle kendisini görüşmeye çağıracağını söyleyenler kadar iş dünyasının bürokratik dev şirketlerinin bu CV ile ilgilenmeyeceğini düşünenler de var. Sağlık, teknoloji, perakende gibi işi para kazanmak olan şirketlerde böyle bir CV’nin nasıl etkili olamayacağına inanmadığını belirten biri ise “Üzülmeyin, bu kadar yaratıcı bir kişinin de böyle şirketlerle işi olmaz zaten” yorumunda bulunuyor.

İş’te İnsan – 12 Mart 2010

Ed Hamilton’ un yaratıcı olduğu kesin.İşinin gerektirdiği gibi yaratıcı bir yaklaşımda bulunmuş cvsini hazırlarken. Kimisi yaratıcı olduğunu düşünürken kimisi profesyonel olmadığını düşünmüş. Peki siz böyle bir CV karşınıza gelmiş olsaydı ne düşünürdünüz? İlginizi çeker miydi? 

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com