HAZİRAN 2010 ATAMA HABERLERİ

HAZİRAN 2010 ATAMA HABERLERİ

Cem Nazif Yalçın
Caradon Heating International Dir. 


07 Haziran 2010


Ideal Strelrad Group’un (ISG) iştiraki olan Termo Teknik’in Genel Müdürü Cem Nazif Yalçın, ISG’nin yeni şirketi Caradon Heating International’ın Direktörü görevine getirildi. Yalçın 40 üzerinde ülkeden sorumlu olacak ve ISG’nin bu bölgde yer alan tüm firmaları da Türkiye’den yönetilecek.

 

Şebnem Arıcan
HP MEMA Bölgesi İşe Alım Md. 

07 Haziran 2010


Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi’nden İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlayan Arıcan daha önce Siemens Business Services ve Telsim’ de 7 yıldan uzun bir süre hizmet verdi.


Burcu Tarhan
Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Finans Direktörü 

07 Haziran 2010 


2003 yılında Unilever’ e katılan Tarhan, Yurtdışı Finansal Raporlama Müdürü, Gıda Kategorisi Finans Müdürü ve son olarak Hazine, Vergi, Ücretler ve Sigorta’dan Sorumlu Finans Müdürü olarak görev yapmıştı.


Dick Velings
AkzoNobel Marshall Boya Gn. Md. 

07 Haziran 2010


AkzoNobel’ deki kariyerine 1997 yılında başlayan Velings şirket içerisinde Denetleme, Kontrol, Mali İşler, Şirket Satış ve Satınalma konularında çeşitli seviyelerde görev aldı.

Velings, son olarak Marshall Boya ve Vernik San. A.Ş.’de Mali İşler Direktörü olarak görevini sürdürüyordu.

 

Berna Yüksel
Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü 

08 Haziran 2010


Berna Yüksel orta ve lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset, Uluslararası İlişkiler ve İşletme okudu.  

Alışveriş merkezi kariyerine 2003 yılında ECE Türkiye bünyesinde yönetilen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nde halkla ilişkiler pazarlama departmanında başlayan Yüksel, sonrasında Metro City Alışveriş Merkezi’nde aynı pozisyona devam etti. Ardından Astoria Alışveriş Merkezi’nde Pazarlama Müdürü, AVM mfi Partners projeleri olan Palladium Alışveriş Merkezi’nde Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı, 212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi’nde ise Alışveriş Merkezi Müdürü olarak görev aldı.

 

Mehtap Akça Ünal
HP EMEA Kurumsal Sunucu Veri Depolama ve Network Cihazları Servis Direktörü 

14 Haziran 2010 


HP Türkiye’de Teknoloji Hizmetleri Müdürlüğü görevinde bulunan Mehtap Akça Ünal, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan oluşan EMEA Bölgesi’nin Kurumsal Sunucu Veri Depolama ve Network Cihazları Servis Direktörü olarak atandı. Ünal, toplam 50 ülkeden sorumlu olacak.


Massimiliano Fossati
Bank Austria Yön. Kurulu Üyesi 

14 Haziran 2010


Yapı Kredi Risk Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fossati, UniCredit’in sahibi olduğu Bank Austria’nın yönetim kurulu üyeliğine atandı. Fossati, Bank Austria’da kredi, piyasa ve operasyonel risk yönetiminden sorumlu olacak


Hakkı Hasan Yılmaz
Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Bşk. 

14 Haziran 2010


ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. Unilever ve Uzay Gıda’da üst düzey pozisyonlarda görev aldı. 2002’de Koç Holding Gıda, Perakende ve Turizm Başkanı olarak atanan Yılmaz, 2008’den bu yana Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

 

Cenk Eser
Vodafone Online Kıdemli Müdürü 

16 Haziran 2010


Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Eser, ardından HSBC’de Web Uygulamaları Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. Aynı zamanda Koç Üniversitesi’nde Executive MBA programına devam eden Eser, öncesinde TTNET’te Web ve Portal Geliştirme Direktörlüğünü yürütmekteydi.


M. Emin Bülbül
Securverdi Güvenlik Hizmetleri Direktörü 

21 Haziran 2010


Emekli deniz subayı olan Bülbül, Marmara Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip. Daha önce Alesta Güvenlik Ltd. Şti’de Genel Koordinatör olarak çalışıyordu.


Şermin Yılmaz
Çırağan Palace Kempinski İnsan Gelişimi ve Eğitimi Direktörü 

21 Haziran 2010


ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu. Eğitim Bilimleri’nde yüksek lisans yaptı. Başkent Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bilge Adam’da Eğitim Müdürü, American Life’da Eğitim ve İşe Alma Müdürü olarak çalıştı.


İrem Ada
Pensa İlaç İK Müdürü 

21 Haziran 2010


İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Madrid Carlos III Üniversitesi’nde insan kaynakları yüksek lisansı yaptı. İş hayatına TNT International Express’te müşteri temsilcisi olarak başladı. Amerikan Life Hayat Sigorta’da İnsan Kaynakları ve İdari İşler’ de görev aldı.


Onur Elele
Ernst&Young Türkiye Vergi Böl. Kıdemli Md. 

21 Haziran 2010


Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Kariyerine Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Hesap Uzmanlığı’na atandı, ardından Vergi Konseyi bünyesinde görevlendirildi.


Korhan Öz
Levi’s Türkiye Finans Direktörü 

21 Haziran 2010


İ.Ü. İngilizce İktisat mezunu. Ernst&Young Denetim, Intergen ve Nokia’da Ülke Kontrolörü görevlerini üstlendi. Son olarak Krea Group’ da Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

 

Ken Tunnicliffe
Vodafone Türkiye Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı 

29 Haziran 2010


Vodafone’ a katılmadan önce bilgi teknolojisi sektöründe çeşitli görevler üstlendi. IBM’de Global Hizmetler Direktörlüğü’nü görevini yürüten Tunnicliffe, Yeni Zelanda’daki dış kaynak kullanımı, uygulama yönetim hizmetleri, entegre teknoloji hizmetleri ve danışmanlık alanlarında hizmet verdi.


Levent Gülbahar
AKİŞ Enerji Genel Müdürü 

29 Haziran 2010


İTÜ’den elektronik yüksek mühendisi olarak mezun oldu. ITT Schaub Lorenz, Siemens ve İnform gibi firmalarda yöneticilik yaptı. Canovate firmasında genel müdürlük ve en son olarak da Aneltech firmasında İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerini yürüttü.


Tunç Yorulmaz
Ericsson Ortadoğu Bölgesi’nin Servislerden Sorumlu Gn. Md. Yrd. 

29 Haziran 2010

 

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Yorulmaz, işletme yüksek lisansını Uluslararası Japonya Üniversitesi’nde yaptı. Ericsson’a kariyerinden önce Türk Telekom’da Strateji ve İş Geliştirme’ den Sorumlu Başkan olarak görev yaptı.


Emrah Gültekin
Varan Turizm Genel Müdürü 

29 Haziran 2010


Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Gültekin, iş hayatına Commercial Union Sigorta’da başladı. Kamil Koç Turizm’de Ege Bölge Müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı yaptı. Varan Turizm A.Ş’ ye genel müdür yardımcısı olarak katılmıştı.