Profesyonel is yaşantısına 1999 Fizik ve İngilizce öğretmenliği yaparak başladı. Akabinde kariyer hedefi doğrultusunda KVK’ da satış ve pazarlama departmanında çalıştı. İnsan Kaynakları ile tanışması 2002 yılın... [Devamı]

İK Süreçlerini Güvenli Bir Yazılıma Taşımak Size Kazandırır

İK Süreçlerini Güvenli Bir Yazılıma Taşımak Size Kazandırır

hrm logo (004)İK’nın dijitalleşmesi ve dijital ortama taşınması gündemde olduğu bir dönemdeyiz. İnsan kaynaklarının dijital ortama taşınarak teknoloji ile yönetilmesi,  insan gücünün enerjisini ve zamanı daha efektif olarak kullanmak gerekir. Tasarruf ettikleri bu işgücü ve zaman ile hedeflerine ulaşmanın yani sıra yeni iş geliştirme süreçlerineyönelerek İK süreçlerini daha donanımlı hale getirmek üzere tasarruf ettikleri işgücü ve zamanı kullanabilirler.

İK iş süreçleri, profesyonel olarak yapılandırılmış yazılıma taşınmadığında manuel çalışmalarda da her zaman hatalarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu hatalar zaman ve enerji kaybettirdiği gibi İK bütçesine ek maliyetlerde doğurabiliyor. Örneğin bordronun yanlış hesaplanması

  1. zaman ve işgücü kaybı,
  2. yanlış hazırlanmış bordro sonucu hatalı ödenen bordrolar (İş gücü ve maliyet),
  3. idari para cezası olarak işveren ve İK uzmanlarının karşısına çıkabiliyor.

Şirketler İK yazılımarını seçerken ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebilen esnek yapısı ve ihtiyaçlara göre farklı ürün seçenekleri ile insan kaynakları çalışanlarının ofis yükünü azaltırken, sunduğu analizlerle yöneticilere taktik ve stratejik yön göstermesi yardımcı olmaktadır. Ayrıca sistem, şirket içindeki bölümlerin birbirleri ile uyumlu çalışmalarını sağlayarak şirket hedeflerinin hayata geçirilmesi için temel alt yapı oluşturmalı.

Bu anlamda İK profesyonellerinin İK süreçlerini dijitalleşmesi adına İKPAYLAŞIM olarak POLDY HRM yazılımını öneriyoruz.

Türkiye’de insan kaynakları kavramıyla yaşıt bir geçmişe sahip 24 yıllık Poldy İK Yazılım Sistemleri, bugüne dek İK alt yapılarının mimarı olduğu Avon, İKEA, Zara, Roche, JTI, Digiturk, Hilton, İgdaş gibi dev referansları arasında KOBİ’lere de yer açmak istiyor. İK Temel süreçlerini kapsayan paket HRM çözümü ile Poldy, 24 yıllık çok uluslu proje deneyimini küçük ve orta ölçekli işletmelerin hizmetine sunuyor… Büyük ölçekli ve öncü markalarda edindiği birikimi ve çözüm öncelikli satış sonrası hizmet anlayışını Kobi ve Orta ölçekli işletmelere de yansıtma hedefi olan HRM ile;

  • Her şeyin kayıt altında olduğu, raporlanabilir, denetlenebilir, yönetilebilir bir İK sistemine sahip olabilirsiniz.
  • Primler, fazla mesailer, hakedişler gibi titiz hesaplama gerektiren çalışmaları hızlı ve yasal düzenlemelere uygun şekilde yapabilirsiniz.
  • İş Kanunu’nun 75. maddesi uyarınca zorunlu olan işçi özlük dosyasını pratik şekilde düzenleyebilir, idari para cezası riskinden kurtulabilirsiniz.
  • Zaman ve kaynak tasarrufu sağlayabilir, işinizi sağlama alırken bir yandan da kolaylaştırabilirsiniz.
  • Mevcut sisteminizde hiçbir değişikliğe gitmeden, ekstra teknik bilgi yada donanım gerekmeden yalnızca bir günde
  • Kullanıcı başına her yıl ödenen lisanslama maliyeti olmadan satınalma modeli ile HRM’ye geçebilirsiniz.

POLDY/HRM’nin avantajları, size sunacaklarını öğrenmek ve demo talebinde bulunmak için Nergiz Yıldız /nergiz.yildiz@poldy.com.tr – http://www.poldy.com.tr/ ve 0216 3302088 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Siz İKPaylasim üyelerine özel olarak sunulacak indirim ve fırsatlardan yararlanmak adına İkpaylasim-Esra Kemer aracılığı ile aradığınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.

 

Profesyonel is yaşantısına 1999 Fizik ve İngilizce öğretmenliği yaparak başladı. Akabinde kariyer hedefi doğrultusunda KVK’ da satış ve pazarlama departmanında çalıştı. İnsan Kaynakları ile tanışması 2002 yılındadır. Koçbank’ ta kısa süreli şube deneyiminin ardından İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında aldığı görev DHL İnsan Kaynakları Departmanı’ na geçmesiyle sonlandı. TEB İnsan Kaynakları & Eğitim departmanında başlayan görevi İnsan Kaynakları Bölge sorumlusu olarak devam etti. 2010 başından itibaren, insan yönetimi alanında çalışan ve İK ile ilgili "nitelikli ve doğru" bilgiye erişmek isteyen profesyonellerin buluşma ve paylaşım noktası olmayı amaç edinen www.ikpaylasim.com İnsan Kaynakları Bilgi Paylaşım Platformu’ nu kurmuştur. İk profesyonellerinin mesleki gelişimini sağlamak üzere eğitimler düzenleyip, kurumsal eğitim, danışmanlık hizmetlerini veren ve çeşitli paylaşımlarla ik profesyonellerinin gelişimlerini desteklemeye devam etmektedir. CV Check Up ile özgeçmiş danışmanlığı yaparak profesyonellere özgeçmişlerinin hedeflerine ve özgeleceklerine uygun yazılmasını sağlayarak, kariyerlerinin gelişimini sağlamak adına profesyonellere kariyer danışmanlığı hizmeti vermektedir. Çalışmalarında aldığı koçluk eğitimi ile koçluk becerilerini de kullanmakla birlikte, kariyer koçluğu da yapmaktadır. Peryön’ de eğitimlerin gerçekleşmesi için yapılan çalışmalarda gönüllü olarak çalışmaların yanında Meslek Standartları Projesinin yürütülmesi ve bitirilmesini sağlamıştır. İK mesleklerinin tüm çalışmalarının yürütülmesi yanında 4 meslek standardı yine proje dâhilinde yazmıştır. Çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları ile ilgili konularda eğitim vermeye devam etmekle birlikte organizasyonun yapılanması projelerinde İnsan Kaynakları danışmanı olarak yer almaktadır. Üniversitelerde ve çeşitli platformlarda CV yazma, Kariyer Hedefi belirleme gibi çeşitli kariyerle ilgili konularda eğitim vermekte, gençlerin iş arayışı sürecini desteklemektedir. Amacı mesleğin gelişimini sağlamak olan İKAGED – İnsan Kaynakları Gelişim Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. 1977 doğumlu, Esra Kemer Tülü, 1999 yıllı Marmara Üniversitesi – Atatürk Eği. Fak. Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun, Oğuz & Mira’ nın annesidir.