İK UZMANLARI BU ZİRVEDE BULUŞTU

İK UZMANLARI BU ZİRVEDE BULUŞTU

Bu sene 18’incisi düzenlenen PERYÖN Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi geçen hafta içinde düzenlendi. Yerli ve yabancı pek çok İK profesyonelini ağırlayan etkinliği iki bini aşkın kişi izledi…

 

Bu sene 18’incisi düzenlenen PERYÖN Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi 12 – 13 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. İki bin kişinin ağırlandığı etkinlik, İK profesyonellerinin yaptığı sunumlar ve şirketlerin açtığı tanıtım stantlarıyla oldukça renkli geçti. Bu sene “İnsan ve Kültür” temasının işlendiği etkinlik kapsamında kültürün, insan yönetimini etkileyen boyutları ele alındı. Farklılıkların yönetilmesi ve yeni iletişim araçlarının toplumlara etkisi gibi konular da örneklerle katılımcılarla paylaşıldı.

 

Özel sektör, sivil toplum kuruluşları, kamu yöneticileri, çalışanlar, akademisyenler, danışmanlar ve öğrencileri bir araya getiren kongrenin açılışı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer tarafından yapıldı. Kamu yönetimi kültürüne yönelik bazı tespitlerini sıralayan Bakan Dinçer, kamuda ödüllendirme yerine cezalandırmaya dayalı sistemin olduğundan bahsederek, mevcut dengelerin sağlanması için ciddi çaba sarf edildiğinin altını çizdi.

 

32 oturumun gerçekleştirildiği kongrede söz alan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı “İnsanların kafasını, kalbini ve cebini mutlu etmek” temasına değindi. Sabancı, çalışanların işlerini ve şirketlerini nasıl sahipleneceklerini örneklerle anlattı. PERYÖN Başkanı Selen Kocabaş ise kültürün mekanla ve zamanla olan ilişkisinden bahsetti.

 

Kocabaş’ın ardından mikrofonu “ Önce tanımda anlaşalım: Kültür Nedir?” başlıklı sunumuyla Hande Yaşargil Ateşağaoğlu aldı. 

 

Birbirinden değerli konuşmacılar

Bu seneki kongrenin en dikkat çekici isimlerinden biri de Dr. Marilyn Atkinson oldu. 21’inci Yüzyıl Liderleri için “Koçluk Yaklaşımı ile Yönetim” konulu bir sunum yapan Atkinson, kültürün liderlikle ilişkisini ele aldı. “İş kültürümüz açısından ne kadar Avrupalıyız” konulu sunumlarıyla Çağlayan Çalışkan ve Yrd. Doç. Dr. Aslı Deniz Helvacıoğlu da katılımcıların ilgi gösterdiği isimlerdendi. 

 

Daniş Navaro, Zeynep Derya Levent, Necati Özdoğan, Banu İşçi Sezen, Aslı Taş, Melih Arat, Altuğ Acar, Nurhan Keeler, Saltuk Ertop, Murat Bayburtluoğlu, Dr. Gerhard Neubauer, Charlotte Lamprecht, İdil Türkmenoğlu, Sevil Kural, Hayat Bayramoğlu, Dr. Zafer İnkaya, Dr. Baransel Atçı, Chafic Abıllama, Yrd. Doç. Dr. Emel Güler Yılmaz, Murat Güvercinci, Yrd. Doç. Dr. Ela Ünler Öz, İskender Savaşır, Ebru Çerezci, Gülseren Onanç, Bahar Kayserilioğlu, Fatih Türkmenoğlu, Cem Ceminay ve  Funda Özkalyoncu  da birinci güne damgasını vuran isimler arasında yer aldı.

 

Ödüller sahiplerini buldu…

Kongre’nin ilk gününde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri de sahiplerini buldu. “İşe Alım”, “Performans Yönetimi”, “Eğitim ve Gelişim Yönetimi”, “Yetenek Yönetimi”, Proje/Fark Yaratan Uygulamalar olmak üzere beş farklı kategoride düzenlenen yarışmada, ipi göğüsleyen şirketlere ödüllerini Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay ve Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş takdim etti.

 “İşe Alım Kategorisi’nde Avea” , “Performans Yönetimi Kategorisi’nde Aygaz”, “Eğitim ve Gelişim Yönetimi Kategorisi’nde Garanti Bankası”, “Yetenek Yönetimi Kategorisi’nde Vodafone” ve “Proje / Fark Yaratan Uygulamalar Kategorisi’nde VDF” kongreden ödülle ayrıldı.

 

İkinci gününde Dr. John Mcgurk, Dorothe Burkel, Murat Karakaş, Psk. Ayşegül Horozoğlu Enkavi, Yusuf Azoz ve  Deniz Reha Özilhan’ın da aralarında olduğu pek çok değerli yönetici ve İK uzmanın sunumlarıyla devam eden etkinlik, Sertap Erener konseriyle son buldu.

 

HRM’den ücretsiz danışmanlık çekilişi!

18’inci Ulusal İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi’ne katılan HRM Danışmanlık kongrede renkli bir çekilişe imza attı. Kongrenin gerçekleştiği üç gün boyunca, HRM Danışmanlık standını ziyaret ederek çekilişe katılanlar, “Bireysel Kariyer Danışmanlığı” hizmeti kazanma fırsatını yakaladı. Çekilişte Selin Tezeren, Özlem Dilek ve Şenyıl Ataman adlı üç katılımcı, HRM Danışmanlık tarafından verilecek olan bireysel danışmanlık hizmetini almaya hak kazandılar. 

 

Bu Yazı İşteinsan.com .tr den alınmıştır.