İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDEKİ MESLEKLERİN STANDARTLARI BELİRLENİYOR

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDEKİ MESLEKLERİN STANDARTLARI BELİRLENİYOR

 

  

PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği), insan kaynakları yönetimi alanındaki mesleklerin standartlarının belirlenmesi amacıyla, 03/09/2010 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) iş birliği protokolü imzaladı.

 

İnsan yönetimi konusunda Türkiye’nin ilk ve tek referans kaynağı PERYÖN, insan kaynakları yönetimi alanındaki mesleklerin standartlarını belirlemek amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu ile işbirliği gerçekleştiriyor. Bu proje ile insan kaynakları alanındaki çalışanların görev, sorumluluk, nitelik ve çalışma ortamların belirlenmesi ve ulusal/uluslararası düzeyde dikkate alınabilecek meslek standartlarının oluşturulması hedefleniyor. Tüm sektörlerdeki insan kaynakları yönetimini kapsayan bu projenin, meslek standartlarının Kasım 2011’de Resmi Gazete’ de yayınlanarak tamamlanması planlanıyor.

 

PERYÖN Başkanı Selen Kocabaş, “insanın var olduğu tüm alanlarda,  insan kaynağının etkin yönetilmesi gereği doğuyor. Mesleğimizin işletmelere daha fazla katkı sağlaması ve stratejik iş ortağı olabilmesi için insan kaynakları yönetimi alanındaki mesleklerin standartlarının belirlenmesi büyük önem taşıyor. Bu proje ile mesleğimizin profilinin gelişmesi sağlanabilecek, böylece işletmelerin ve dolayısıyla ülkemizin gelişmesinde en önemli unsur olan insan kaynağımızın daha etkin değerlendirilmesi mümkün olabilecektir. Tüm bu sonuçlara ulaşabilmek için Mesleki Yeterlilik Kurumu ile mesleğimizin standartlarını belirlemek amacıyla çalışmalarımızı başlattık.” dedi.  

 

 

 

PERYÖN Hakkında

1971 yılından bu yana Türkiye’de İnsan Yönetimi anlayışının yaygınlaştırılmasında ve gelişiminde liderlik eden, bu konuda ülkemizde otorite olmanın yanı sıra, dünyadaki gelişime paralel olan PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği), Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşudur. PERYÖN’ün İstanbul Merkezi’ne bağlı Trakya, Güney Marmara, Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Şubeleri bulunmaktadır. Bugün 3.000 kişilik üye yapısıyla, kamu ve iş dünyası ile bilgi paylaşımını sağlayacak profesyonel ilişkiler kurmakta ve insan yönetiminin gelişimi ve koordinasyonu yönünde çalışmaktadır. İnsan kaynağı profesyonellerinin yanı sıra, her sektördeki yöneticiler, her kademede çalışanlar, akademisyenler, kamu çalışanları ve üniversite öğrencileri de PERYÖN’e üye olabilmektedir.

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com