İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

İŞ KANUNU UYARINCA FESİH SÜRECİNİN YÖNETİMİ / 22 ŞUBAT 2012 TİTANİC CİTY—TAKSİM

İŞ KANUNU UYARINCA FESİH SÜRECİNİN YÖNETİMİ / 22 ŞUBAT 2012 TİTANİC CİTY—TAKSİM

İK Departmanının belki de en çok zorlandığı süreçlerden bir tanesidir fesih. İş Kanunu ile işe iade hükümlerinin kabul edilmesi ile birlikte, fesih sürecinin yönetilmesi ayrı bir önem kazanmıştır. Bu süreçte yapılacak ufak bir hata dahi, şirketin kıdem ve ihbar tazminatına ek olarak tazminat ödeme yükümlülüğünü doğurabilmektedir. Bu konudaki sürecin doğru ve uygun bir şekilde yönetebilmek odaklı hazırlanan bu eğitimde,  örnek uygulamalar ile Yargıtay kararlarından yola çıkarak güncel sorularınıza cevap vermeyi hedefliyoruz. Bu eğitimdeki amacımız salt bilgi vermek değil, fesih konusundaki sorularınızın çözümüne etkin ve etkili bir bakış açısı geliştirmektir.

Eğitimin Hedefi

Şirketlerin; İnsan Kaynakları birimi, personel birimi, muhasebe birimlerinde personel konuları ile ilgilenen uzman ve elemanlarının iş kanunu ve fesih sürecinin yönetimi konusunda eksikliklerin tamamlanması ve uygulamalarını yasal gerekliliklere göre yapmalarının sağlanması için gereken bilgilerin aktarılması amaçlanmaktadır.

Fesih sürecine ilişkin tüm aşamaların örneklerle birlikte değerlendirilerek, katılımcıların uygulamada karşılaştıkları sorunlara daha etkin bir şekilde müdahale imkanı hedeflenmektedir. Bu çerçevede örnek Yargıtay kararları, örnek fesih bildirimleri üzerinden, olay bazında değerlendirmelere yer verilecektir.

Kimler Katılmalı

  • İnsan Kaynakları konusunda bilgi ve becerilerini geliştirerek, kariyer yapmak isteyen; İnsan Kaynakları Uzmanları, uzmanlar, yöneticiler

 

Eğitimin İçeriği

  • Fesih Kavramı
  • Çalışan Ve İşveren Feshi
  • Fesihte Uygulanacak Usul
  • Fesih Sebepleri
  • İkale
  • Örnek Fesih Bildirimleri
  • İş Güvencesi Hükümleri
  • İşe İade Davaları
  • İşe İade Davasından Sonraki Süreç

 

Eğitimin Süresi

1 Gün ( 10:00 – 17:30)

Katılımcı Sayısı

15 Kişi

Eğitmen:

Av. Alper Yılmaz

1979  yılında Ankara’da doğdu. 2001 senesinde Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Türkiye’nin önde gelen bağımsız denetim şirketleri olan Arthur Andersen ve Ernst Young’ da hukukçu olarak çalıştıktan sonra, mesleki faaliyetlerine serbest olarak devam etti.

Halen serbest çalışmakta olup İş Hukuku ve Endüstriyel İlişkiler Danışmanlığının yanı sıra çeşitli kuruluşlarda seminer, konferans, hizmet içi eğitim gibi eğitim etkinlikleri de yapmaktadır.

TRT Bünyesinde düzenlenen; Türk İş Hukukunun AB kuralları ile Uyumlaştırılması, İş Güvencesi konulu radyo programlarına uzman hukukçu olarak katılan Av. Alper YILMAZ, Yabancıların Çalışma ve İkamet İzinleri ve 4857 sayılı  İş Kanunu’nun Sonuçları konulu eğitim programlarında uzman hukukçu olarak görev almıştır. İşverenin Takdir Hakkı konulu makalesi Türk Hukuk Enstitüsü Dergisinde yayınlanan YILMAZ, hala çalışma hayatına ilişkin yazılı ve görsel platformlarda makale ve yazılarına devam etmektedir.

 

Galatasaray Üniversitesi’nde Yüksek Lisans çalışmalarına devam eden Alper YILMAZ, İstanbul Barosu Çalışma Komisyonu ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PEYÖN) üyesidir. Halen Legal İş ve Sosyal Güvenlik Dergisi Yayın Kurulunda görev almaktadır.

 

Av. Alper YILMAZ, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 

EĞİTİM BİLGİLERİ

EĞİTİMLER
Eğitimlerimiz gelen talepler doğrultusunda butik olarak planlanlamakta ve gerçekleşmektedir. (15 kişi ile sınırlıdır)

 

EĞİTİM FİYATI İÇERİSİNE
Öğle yemeği, eğitim dokümanları, ikramlar, katılım sertifikası dâhildir.

 

EĞİTİM REZERVASYONU
Aşağıdaki form ile ön kaydınız yapılmış olur. Formu doldurduktan sonra ön kaydınız yapılıp yapılmadığına dair bir e-mail gönderilir. Bu e-mail ile birlikte kesin kayıt formu ve ödeme bilgileri tarafınıza iletilir. Ödeme yapılmadan kesin kaydınız yapılmaz.

 

İNDİRİM KOŞULLARI
Aynı firmadan =>3 kişi katılımında %10, 4-6 kişi katılımında %15,

www. ikpaylasim.com üyelerine %10

 

EĞİTİM ÜCRETİ
1 Günlük eğitimin ücreti 345 TL+KDV’dir.

 

EĞİTİM SAATLERİ
10.00-17.00

 

EĞİTİM YERİ
Titanic Otel – Taksim İstanbul

Konum için tıklayınız.

 

Kesin kayıt yaptırmadan ve ödemeyi gerçekleştirmeden önce mail atarak veya aşağıdaki formu doldurarak da kontenjan hakkında bilgi alınız.

 

İsim-Soyisim (gerekli)

Firma Adı

İş Ünvanınız (gerekli)

Telefon Numaranız (Sizi Gerektiğinde Arayabilmek İçin Gerekli)

Eposta Adresiniz (Gerekli)

Fatura Adresi

Vergi Dairesi ve Vergi No

Faturanın Gönderilmesi İstenen Adres

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com