İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

İŞ VE ÖZEL YAŞAM EĞİTİMİ – 17 MAYIS 2012

İŞ VE ÖZEL YAŞAM EĞİTİMİ – 17 MAYIS 2012

Stres ve Stres Yönetimi

Çalışanlar İş ve Özel Yaşam Dengesini Nasıl Kurmalı?

Kurumsal Stres Yönetimi Nedir?

İş Yerinde Stres ve Tükenmişlik Sendromu için İK’ ya Düşen Görevler

Günümüzün, bireycilik, maddecilik, yarışma ve kazanma hırsına dayalı sistemi, uzun ve yoğun çalışma saatlerini, rekabeti, performans düşüklüğü, iş gücü kaybı gibi problemleri de beraberinde getirmiştir. Yöneticiler başta olmak üzere, pek çok çalışan için iş ve özel hayattaki sorumlulukları yerine getirebilmek, gittikçe önem kazanan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 • “Hiçbir şeye yetişemiyorum”,
 • “Özel hayatım kalmadı”,
 • “Kendime vakit ayıramıyorum” ,
 • ”Hayatım sanki benim kontrolüm dışında”
 • “Sürekli başım ağrıyor, gitmediğim dr. kalmadı”…

 

Çalışanların gündeme getirdiği sorunlardan yalnızca birkaçı. Bu sorunların iş yaşamına yansıması ise,  “Düşük Performans”, “Personel Sirkülâsyonunda Artış”, “Nitelikli Personelin Kaybı”,  “Devamsızlık”, “Şirket Aidiyet Duygusunun Azalması”, “İş Gücü Kaybı” … gibi sonuçlara yol açmaktadır.

 

EĞİTİM HEDEFİ

Katılımcılara, insan mutluluğunu ve gereksinimlerini göz önünde bulundurarak verimliliği sağlamak, çalışanlara iş ve özel yaşamlarındaki dengeyi sağlayabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

 

Hedef; sadece psikolojik sorunlar yaşayan bireyler değil, ruh sağlığını korumak ve kişisel anlamda kendini geliştirmek isteyen bireylere de bilimsel bir yaklaşımda bulunmaktır. İK departmanları çalışanlarının, iş verimini arttırmak, sağlık harcamalarını düşürmek, hafıza ve konsantrasyonlarını güçlendirerek iş performanslarını yükseltmek, moral ve motivasyonu arttırmak ve çalışan memnuniyetinin müşteri memnuniyetine olumlu etkisini ve devamlılığını sağlamaktır.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Stres ve Fizyolojisi
 • Stresin Nedenleri ve Sonuçları
 • Bireysel Stres Yönetimi
 • Kurumsal Stres Yönetimi
 • İş ve Özel Yaşam Dengesi
 • Tükenmişlik Sendromu ve Belirtileri
 • İş Stresi Konusunda IK Deparmanlarına Düşen Görevler?

 

EĞİTİM YÖNTEMİ

Geri bildirim sürecine ilişkin tüm aşamaların örneklerle birlikte değerlendirilerek, katılımcıların uygulamada karşılaştıkları sorunlara daha etkin bir şekilde müdahale imkanı hedeflenmektedir. Bu çerçevede örnek olay bazında uygulama ve egzersizlere yer verilecektir.

 

KİMLER KATILMALI

 • İnsan Kaynakları konusunda bilgi ve becerilerini geliştirerek, kariyer yapmak isteyen; İnsan Kaynakları Uzmanları, yöneticiler, tüm profesyoneller

 

EĞİTİM TARİHİ VE SÜRESİ

17 MAYIS 2012 – 09:30 – 17:30 (Eğitimden 15 dakika tüm katılımcılarımızın eğitim yerinde olması hepimize zaman kazandıracaktır.)

 

 

KATILIMCI SAYISI

15 Kişi (Maximum)

 

 

EĞİTMEN:

MERVE TEPELİ YÜRÜTEN

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Ahmet Şimşek Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden  mezun oldu. Kognitif ve Davranışçı Terapiler, Aile ve Çift Terapileri, Cinsel İşlev Bozuklukları ve Tedavileri eğitimlerini tamamladı. İstanbul Üniversitesi  Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuvarında 3 yıl boyunca Psikolojik Testler üzerine eğitim aldı.


Devamı için tıklayınız

 

EĞİTİMLE İLGİLİ TÜM BİLGİ TALEPLERİNİZ VE SORULARINIZ paylasim@ikpaylasim.com E-POSTA ADRESİNİZİ KULLANMANIZI RİCA EDERİZ.

 

EĞİTİM BİLGİLERİ

 

EĞİTİMLER
Eğitimlerimiz gelen eğitim ihtiyaçları ile ilgili talepler doğrultusunda ve İnsan Kaynakları çalışanlarının öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda butik olarak planlanlamakta ve gerçekleşmektedir. (15 kişi ile sınırlıdır)

 

EĞİTİM FİYATI İÇERİSİNE
Öğle yemeği, eğitim dokümanları, ikramlar, katılım sertifikası dâhildir.

 

EĞİTİM REZERVASYONU
Aşağıdaki form ile ön kaydınız yapılmış olur. Formu doldurduktan sonra ön kaydınız yapılıp yapılmadığına dair bir e-mail gönderilir. Bu e-mail ile birlikte kesin ön kayıt formu ve ödeme bilgileri tarafınıza iletilir. Ödeme yapılmadan kesin kaydınız yapılmaz. (Kuruluşunuzda ki diğer uygulamalar ile ilgili lütfen iletişime geçiniz.)

 

İLETİŞİM

TEL:  0531 695 23 70 telefon numarasından soru ve detayları öğrenebilirsiniz.

 

İNDİRİM KOŞULLARI
Aynı firmadan =>3 kişi katılımında %5, 4-6 kişi katılımında %10,

www. ikpaylasim.com üyelerine %5

 

EĞİTİM ÜCRETİ
1 Günlük eğitimin ücreti 385 TL+KDV’dir.

 

EĞİTİM SAATLERİ
09:30-17.30

  

EĞİTİM YERİ

Kesinleşen eğitim yeri bilgisi paylaşılacaktır.

 

 

Şehir dışında eğitime gelen katılımcılarımızın konaklama ve ulaşım organizasyonlarını  konusunda uzman Meta Turizm tarafından İkpaylasim’ a  özel fiyatlarla yapmakta olup, talepleriniz ile ilgili aşağıda yer alan iletişim bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Meta Turizm

Sürhay Ünal

e-posta : surhay@meta-turizm.com

Telefon  : 05336604351

 

Kesin kayıt yaptırmadan ve ödemeyi gerçekleştirmeden önce mail atarak veya aşağıdaki formu doldurarak da kontenjan hakkında bilgi alınız.

 

İsim-Soyisim (gerekli)

Firma Adı

İş Ünvanınız (gerekli)

Telefon Numaranız (Sizi Gerektiğinde Arayabilmek İçin Gerekli)

Eposta Adresiniz (Gerekli)

Fatura Adresi

Vergi Dairesi ve Vergi No

Faturanın Gönderilmesi İstenen Adres


Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com