MART 2010 ATAMALARI

MART 2010 ATAMALARI

Dr. Jörg Ulrich
BSH Ev Aletleri A.Ş. Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi 

07 Mart 2010


BSH Türkiye Bulaşık Makinesi Direktörü Dr. Jörg Ulrich, BSH Ev Aletleri Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CTO) görevine getirildi. Çerkezköy’deki yeni bulaşık makinesi üretim tesisini kuran Dr. Ulrich, Kariyerine Siemens’te geliştirme mühendisi olarak başlayan Ulrich, farklı ülkelerde önemli görevler üstlendi.

 

Ozan Yenigün
Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Tedarik Yönetimi İş Geliştirme Direktörü 

 07 Mart 2010


Kariyerine Siemens’te başlayan Yenigün, Unilever Türkiye’deki kariyerine Zincir Mağazalar Sorumlusu olarak başladı. Sırasıyla Üretim Dışı Satın Alma Müdürü, Kimyasallar Satın Alma Müdürü ve Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Gıda Emtialar Satın Alma Müdürü ve son olarak Hammaddeler Satın Alma Müdürü olarak çalıştı.


Arif Akbayır
Arzum Bilgi Teknolojileri Müdürü 

07 Mart 2010


İş hayatına Şahinler Suni Deri AŞ’de bilgi işlem sorumlusu olarak başlayan Akbayır, St Mikroelektronik’te sistem yöneticisi, For You Mağazacılık AŞ’de sistem ve network mühendisi ve IT müdürü olarak görev aldı.


Murat Yılmaz
Teradata Türkiye Genel Müdürü 

13 Mart 2010


İş hayatına Otokar’da başladı, fiyat analisti ve ERP Proje yöneticiliği yaptı. 2001 yılında SAP Türkiye’nin kurulmasıyla Danışmanlık Yöneticiliği görevini üstlendi. 2003 yılında SAP Türkiye Satış Direktörü olan Murat Yılmaz 2010 Şubat ayına kadar bu pozisyonda görev yaptı.

 

Gözdem Gürbüzatik
Kayra Şarapları Şarap Kategorisi Bölüm Müdürü 

13 Mart 2010 


İş hayatına Doğuş Otomotiv’de Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Gürbüzatik, aynı şirkette Pazarlama Müdürü olarak görevini bıraktıktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde Araştırma Asistanı olarak kariyerine devam etti. Daha sonra BP/Castrol’de Pazarlama Hizmetleri Müdürü olarak görevini sürdüren Gürbüzatik, 2004 yılında Mey İçki’ye katıldı.

 

Rana Karaküçük Özenç
TurkNet Ürün Yönetimi ve Pazarlama Direktörü 

13 Mart 2010


Eastern Michigan Üniversitesi’nde Finans üzerine MBA eğitimi alan Özenç, yüksek lisans eğitimini de yine aynı üniversitede Bilgi Sistemleri üzerine yaptı. Daha önce Advanced Network Services, UUNET ve Global Crossing firmalarında çalışan Özneç, 2002 yılında TurkNet’e (Netone) katıldı.


H.Jülide Balkanlı
Direkt Satış Kıdemli Müşteri Yöneticisi 

15 Mart 2010


Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nin ardından 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Master’ını tamamlayan H.Julide Balkanlı da, Fujitsu Direkt Satış Departmanı’nda “Kıdemli Müşteri Yöneticisi” pozisyonunda göreve başladı. Balkanlı, daha önce Garanti Teknoloji, KoçSistem, Systor AG (Köln- Almanya) ve Microsoft Türkiye gibi kurumlarda görev aldı.


Muhamed Bavçiç
Fujitsu Teknoloji Entegrasyon Hizmetleri Satış Öncesi Danışmanı 

15 Mart 2010


Saraybosna Üniversitesi Elektroteknik Fakültesi mezunu Muhamed Bavçiç, Fujitsu Teknoloji Entegrasyon Hizmetleri Departmanı’nda “Satış Öncesi Danışmanı” görevine atandı. 1997 yılından bu yana sektörde yer alan Bavçiç, daha önce, HP Türkiye, Armada, Servus ve Avnet Technology Solutions gibi kurumlarda Satış Öncesi Danışmanı olarak görev almıştı.


Göksel Üçer
Netsis Genel Müdürü 

16 Mart 2010


Göksel Üçer, Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldu. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde yüksek lisansını tamamladı ve halen Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği doktora programında tez aşamasında. 1995 yılında başladığı Netsisde son on yıldır kariyer basamaklarını tırmanan Üçer, İngilizce biliyor. Netsis’in yenilikçi özelliklerle zenginleştirilmiş teknoloji geliştirmesi ve AR-GE çalışmalarına öncülük eden Üçer, özellikle Fusion, Forerunner, NePazar ve paradigma değişimlerinin öncüsü olan RedCode projelerinin gelişiminde önemli rol oynadı.


Timur Turgutlu
Netsis Genel Müdürü 

16 Mart 2010


Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Timur Turgutlu Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümünde yüksek lisansını tamamladı ve halen Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü doktora programında tez aşamasında. 2002 yılında başladığı Netsis kariyerinde, son iki yıldır satış hizmetler süreçlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Turgutlu, Netsis’in iş ortaklarıyla birlikte büyüme stratejilerinin geliştirilmesinde ve uygulanmasında, dış ticaret cirosundaki artışta ve yeni ülkelere açılımında önemli katkılar sağladı. Turgutlu İngilizce ve Fransızca biliyor.

 

Cenk Türkmenoğlu
Çırağan Palace Kempinski Ziyafet Operasyon Müdürü 

18 Mart 2010

 

İstanbul Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun Türkmenoğlu 1998’de Amerika, South Carolina’da RR & TM Training Program (Resort Recreation & Tourism Management) eğitimi aldı. 1998’den 2006’ya kadar The Marmara Hotel İstanbul ve The Marmara Esma Sultan’da Banket Satış Müdür Yardımcısı olarak sekiz yıl boyunca yiyecek & içecek departmanında satış ve operasyonun her alanında deneyim kazandı.

2006 yılında Nişantaşı’ndaki, Fransız Mutfağı menüsü sunan Egoist Restaurant & Bar ile aynı sene yazında Su Ada’da ortağı olduğu L’isola Ristorante Italiano’da hem işletmeci hem de patronluk tecrübesi edindi. 2007 yılı içinde Edor Yiyecek & İçecek A.Ş bünyesi altında Rainforest Cafe’nin Açılış Proje Genel Müdürlüğünü; Ekim 2007 – Temmuz 2008 arasında da Doğuş Holding Turizm Grubu şemsiyesi altında Emporio Armani Caffe İstanbul ve Bodrum’un Genel Müdürlüğünü yaptı.


Dolph Westerbos
CHEP Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Grup Başkanı 

18 Mart 2010


Westerbos, 2006 yılında Dell’e katılmadan önce yüksek teknoloji şirketlerine tedarik zinciri, IT ve iş süreçlerinde dış kaynak kullanımı hizmetleri küresel sağlayıcısı olan ModusLink şirketinin EMEA başkanı olarak görev yaptı. ModusLink şirketinde 12 yıl çalışarak Avrupa, Asya ve ABD’de çeşitli yüksek düzey idareci görevlerinde bulundu. Westerbos, Kaliforniya Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup İşletme Dalında Yüksek Lisans Derecesine sahip.


Engin Kafadar
Leo Burnett Yaratıcı Yönetmen 

18 Mart 2010


Anadolu Üniversitesi Grafik Sanatlar Bölümü mezunu olan Engin Kafadar bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1996’da İstanbul’a döndü. Sırasıyla, Art Group, Alice/BBDO, ATCW ve RPM/Radar’da çalıştıktan sonra 2001 yılında girdiği Leo Burnett’te 5,5 yıl çalıştı. Daha sonra kısa bir Manajans/JWT Yaratıcı Yönetmenliği döneminden sonra Grey’e geçti.

 

Fehmi Güneş
MNT Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı 

18 Mart 2010


İş hayatına 1993’de GE Healthcare’de servis mühendisi olarak başlayan ,ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Güneş ,1993-2010 yılları arasında , GE içinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son dönemde, GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya Servis Operasyon Müdürü ve sonrasında Ankara Bölgesi Servis Müdürü olarak görev yapan Güneş , sağlık sektöründeki 15 yıllık bilgi , birikim ve tecrübeleriyle , MNT Sağlık Hizmetleri bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam edecek . Güneş halen executive MBA konusunda en iyi okullardan biri olan Chicago Booth Üniversitesinde executive MBA programına devam etmektedir.


Tansel Yücel
İlgi Göz KBB Merkezi Genel Koordinatörü 

19 Mart 2010


2007 yılı ağustos ayında Ankara Özel Yüzüncü Yıl Hastanesine idari koordinatör olarak görev yapmaya başladı. Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi’nde ilk altı aylık süreçte hastanenin tanıtım ve iş süreçlerini belirleyerek hastane stratejisinin belirlenmesini sağladı. poliklinik ve yatan hasta sayılarında artış sağlayarak hastanenin önündeki yıllara güvenle bakmasını sağladı. 2009 yılı ağustos ayında Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi’nin Balgat semtinde Eti Tıp Merkezi’ni alması ile beraber tıp merkezi genel müdürlüğüne atandı. Ocak 2010’da İlgi Göz KBB Merkezi genel koordinatörü olarak göreve başladı.


Berker Kıratlılar
Electrolux Ankastre Satış Müdürü 

22 Mart 2010


YTÜ Metalürji Mühendisliği mezunu. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı. Siemens’ te Satış Sorumlusu olarak çalışıyordu


Gülcan Demirkol
Xerox Türkiye Genel Müdür Yardımcısı 

22 Mart 2010


Hacettepe Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Xerox’ta 15 yıldır çeşitli yönetim görevlerinde buldu, 2005 yılından bugüne yurtdışı organizasyonunda görev yapıyordu.


Sibel Türkmen
Avea Finans Grubu Genel Müdür Yardımcısı 

22 Mart 2010


ODTÜ İşletme mezunu. Kariyerine Arthur Andersen Londra’da başlayan Türkmen, ardından Finansbank’ın Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Vodafone’da Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. En son CIBC Toronto’da Denetim Direktör’üydü.


Yılmaz Arısoy
UniCredit Banka Slovenya CFO’su 

22 Mart 2010


Kariyerine Koç Holding’de finans analisti olarak başladı. New York’ta UBS Yatırım Bankası’nda ve Virginia’da Capital One Financial’da çalıştı. En son Yapı Kredi’de Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS) ve İş Planlama faaliyetlerini yönetiyordu.


Pınar Kitapçı
Koç Fiat Kredi Genel Müdürü 

22 Mart 2010


Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Kitapçı; iş yaşamına Tofaş Oto Ticaret A.Ş.’de Bayi Geliştirme Uzmanı olarak başladı. 1995’de Koçfinans’a katılan Kitapçı en son Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyordu.


Selen Kocabaş
PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı 

26 Mart 2010


İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu olan Selen Kocabaş, Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları konusunda master yaptı. Kariyerine Koç Grubunda Yetiştirme Elemanı ve devamında Arçelik’ te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak adım attı. 1995 – 2000 yıllarında Marshall Boya’da İnsan Kaynakları Koordinasyon şefi olarak görev yaptı. Bu dönemde yerel bir şirketin global bir şirkete dönüşmesi yolunda tüm İK süreçleri oturtulmasında rol oynadı. Kocabaş, daha sonra DanoneSa’ ya geçerek önce Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Müdürü, ardından da İnsan Kaynakları Direktörü olarak hem Su Şirketi, hemde Süt Şirketine hizmet vererek çalıştı.

 

Funda Sezgin
Diaverum Diyaliz Hizmetleri Doğu Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü

26 Mart 2010


Diaverum Diyaliz Hizmetleri A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Funda Sezgin, 1 Mart 2010 itibariyle, Avrupa Doğu Bölgesi ve Orta Doğu Bölgesi’nden sorumlu olarak Doğu Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine terfi etti. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Funda Sezgin, Diaverum’dan önce, Trane Klima Ticaret A.Ş.’de Doğu Akdeniz Ülkeleri’nden sorumlu İnsan Kaynakları Lideri olarak görev yapıyordu.

 

Murat Yağmur
Mermerler Otomotiv Bayi Geliştirme Müdürü 

29 Mart 2010


Çalışma hayatına 2000 yılında Continental Türkiye’de başlayan Murat Yağmur, 10 yıl boyunca şirkette çeşitli kademelerde çalıştı. Murat Yağmur son olarak Continental Türkiye’de Bölge Satış Müdürü görevini yürütüyordu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Mezunu olan Murat Yağmur, İngilizce biliyor.


Nurhan Özalp
Trend Micro Kamu Sektöründen Sorumlu Kurumsal Satış Müdürü 

29 Mart 2010


Kariyerine Escort Bilgisayar’da satış temsilcisi olarak başladı. 16 yıllık teknoloji satış deneyimi bulunan Özalp, Biltam, Sekom, Probil, KocSistem, 4S Bilgisayar, Prolink ve 3Com’da çeşitli görevlerde bulundu.


Alp Somyürek
Arzum İhracat Müdürü 

29 Mart 2010


Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Somyürek, iş hayatına Vestel Elektronik’te başladı. En son Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Ardından Cabot Communication İngiltere’de Genel Müdür Yardımcılığı, TVonics Solution İngiltere’de Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü ve son olarak Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu.


Recep Taş
İşNet Genel Müdür Yardımcısı 

29 Mart 2010


Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nde tamamladı. İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde stajyer yazılım uzmanı olarak işe başlayan Taş, İş Bankası İstanbul Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Grup Müdürü oldu. En son İş Bankası BT Sistem ve İşletim Bölümü Müdürü’ydü.


Selim Selvi
İşNet Genel Müdürü 

29 Mart 2010


ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. 1984 yılında İş Bankası Organizasyon Müdürlüğü’nde stajyer programcı yardımcısı olarak göreve başlayan Selvi, İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, Grup Müdürü ve İş Bankası Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptı. En son Softtech Genel Müdürü’ ydü Atama haberleri www.yenibiris.com’dan alınmaktadır.