Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamın... [Devamı]

MART 2011  ATAMALAR

MART 2011 ATAMALAR


Mehmet Özdemir

Soma İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş CEO’su

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Özdemir, Florida State Üniversitesin’de yüksek lisans yaptı. Saha mühendisi olarak başladığı meslek yaşantısına Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarında çeşitli kademelerin de görev alarak devam etti.Son olarak Constrall W.L.L’de genel müdürlük görevini yürütüyor.


Tamer Haşimoğlu
Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı

İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü ve Uluslararası İşletmecilik bölümleri ve İTÜ Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Haşimoğlu,Meslek hayatına Koç Grubunda başladı. Çeşitli kademelerde ve pozisyonlarda görev aldıktan sonra Ömer Bozerin emekliye ayrılmasıyla Turizm,Gıda ve Perakende Grubu başkanı oldu. Haşimoğlu İngilizce ve Almanca biliyor.David Hoyle
Mövenpick Hotel Istanbul Executive Chef / Başaşçı

Drysdale Culinary College’da eğitim alan Hoyle, çalışma hayatına Tazmanya’da bulunan Launceston Hotel Casino’da başladı. Kariyerine Londra’daki Mayfair Inter-Continental Hotel’de Sous Chef olarak devam etti. Amerika Boston’daki Westin Waltham Hotel’de Executive Sous Chef / Başaşçı Yardımcısı olarak devam ettiği meslek yaşantısına Swissotel Grand Efes İzmir’de Executive Chef olarak çalışmaya başlamasıyla Türkiye’de devam etme karar verdi.Marcus Bekhit
Divan Grubu CEO’su

Kariyerine 1971 yılında Avrupa’da başlayan ve Milano, Paris, Londra gibi farklı şehirlerde çalışan Bekhit, 1995 yılından itibaren Türkiye’de Four Seasons Otelleri bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Bekhit, 1998 yılında Mısır ve Türkiye Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na getirilmişti.


Fevzi Menteş

Yataş Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Menteş, kariyerine Arçelik A.Ş’de Ürün Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Aynı şirket ve grup şirketlerinde bir çok üst düzey pozisyonda yöneticilik yaptı. Daha sonra sırasıyla Magic Group-CRM Solutions’da Kurucu Ortak, Horoz Lojistik Orta Avrupa Direktörü olarak çalıştı.


Özkan Zere
Yataş Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi

Özkan Zere, İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kariyerine bağımsız denetçi olarak başlayan Zere,İktisat Bankası’nda Yurtdışı Şube Müdürü, Finansal Kontrol Bütçe ve Planlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Transtürk Holding A.Ş. ‘ de Mali İşler ve Planlama Direktörlüğü gibi pozisyonlarda bulunduktan sonra kariyerine Yönetim Danışmanı olarak devam etti.


Richard Harding

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü

BP İngiltere Akaryakıt Değer Zinciri’nde Perakende Satışlar Direktörü olarak görev yapan Harding, 22 yıllık BP kariyerinde İngiltere, Güney Afrika, ABD ve Polonya gibi ülkelerde çeşitli yöneticilik görevleri üstlendi.


Pelin Yunusoğlu

Sanofi-Aventis Diyabet ve Metabolizma Pazarlama ve Satış Direktörü

İTÜ Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden mezun olan Yunusoğlu, kariyerine Ernst & Young’da başladı. Yunusoğlu, 2002 yılında Fiyatlandırma ve Özel Projeler Koordinatörü olarak Sanofi-Synthelabo’ya adım attı. Bu pozisyonun ardından; Sanofi-aventis Grubu bünyesinde birçok üst düzey yönetici pozisyonlarında bulundu.


Gökhan Erdinç
Ukra İnşaat Müşteri İlişkileri Direktörü

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Erdinç, turizm sektöründe çalıştıktan sonra gayrimenkul sektörüne geçti. Century21, Eston İnşaat ve Taşyapı’da satış yöneticiliği yaptı. Son olarakta Yeşil İnşaat’da Satış Müdürü olarak görev yaptı.


Tuğba Yetişen
Ukra İnşaat Proje Satış Direktörü

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olu Yetişen, MBA programını da Yeditepe Üniversitesinde tamamladı. Gayrimenkul sektörü kariyerine 2005 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda Proje Satış Yöneticisi olarak başladı.


Bu yazı www.yenibiris.com’dan alınmıştır.

Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamındaki anti sosyal davranışların bireyin psikolojisi üzerindeki etikisi üzerine tamamladı. 2010 yılında IMD ( International Institute for development) ' de " Chief Learning Officer's profiles and career paths" konulu 5 aylık bir projeyi yürüttü.