MAYIS 2010 ATAMA HABERLERİ

MAYIS 2010 ATAMA HABERLERİ

Zafer Engin
DHL Global Forwarding Kuzey ve Orta-Batı Çin Bölgesi Deniz Ürün Müdürü 

03 Mayıs 2010

 

İş yaşamına Balnak Ege Taşımacılık’ ta Deniz İhracat Uzmanı olarak başladı. DHL Global Forwarding’ e İzmir Bölge Müdürü olarak geçiş yaptı. 2006’da şirketin Şanghay’daki Çin ofisine Gelişen Pazarlar Bölgesi Pazar Müdürü olarak atandı. DHL Global Forwarding Dubai’de Deniz Kargo Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

Seda Atıcı
Boehringer Ingelheim Reçeteli Ürünler Pazarlama Ürün Müdürü 

03 Mayıs 2010

 

2007 yılından bu yana Wyeth İlaç’ ta, Merkezi Sinir Sistemi (CNS) grubunda ürün müdürü olarak görev alan Atıcı daha öncesinde Eczacıbaşı-Zentiva İlaç’ta CNS grubunda ürün müdürü olarak görev yaptı.

 

 

Nisa Albayrak
BAT Türkiye Asya Pasifik Bölgesi Hukuk Danışmanı 

03 Mayıs 2010

 

Meslek yaşamına 2001 yılında Kitapçı & Hidayetoğlu Hukuk Bürosunda Avukat olarak başlayan Nisa Albayrak, sonrasında Adidas’ ın Hukuk ve Marka Koruma Müdürü olarak görev aldı. Şubat BAT ailesine 2006 tarihinde Türkiye’de Hukuk Danışmanı olarak katılan Albayrak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

 

Esra Bozkurt
Groupama İK Genel Müdür Yardımcısı 

10 Mayıs 2010

 

İ.Ü. İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Set Group Holding, Phillip Morris SA ve DHL’de görev aldı. En son Akbank’ta İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

 

Atilla Çetiner
A&T BANK Yönetim Kurulu Başkanı 

10 Mayıs 2010

 

İktisadi Ticari Bilimler Akademisi Ekonomi ve Finans bölümünden mezun oldu. Sırasıyla TÖBANK Teftiş Kurulunda, Interbank, Pamukbank ve Tekstilbank’ta çeşitli departmanlarda üst düzey yönetici kademelerinde çalışan Çetiner, 2005 yılında Ziraat Bankası International AG Genel Müdürü oldu.

 

Burcu Tarhan
Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Finans Direktörü 

10 Mayıs 2010

 

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tarhan, kariyerine 2000 yılında Arthur Andersen’ de denetçi olarak başladı. 2003 yılında Unilever’ e katılan Tarhan sırasıyla Yurtdışı Finansal Raporlama Müdürü, Gıda Kategorisi Finans Müdürü ve son olarak Hazine, Vergi, Ücretler ve Sigorta’dan Sorumlu Finans Müdürü olarak görev yaptı.

 

İsmail Özdemir
Transteknik Teknoloji A.Ş. Dış İlişkiler Sorumlusu 

13 Mayıs 2010

 

1984 – 1988 yılları arasında Royal Melbourne Institute Of Technlogy’ de eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 1985 yılında Copispec Toshiba’da Teknik Servis Şef’ i olarak başlayan Özdemir, 2000 – 2002 yılları arasında Transteknik A.Ş Ankara Bölge Müdürlüğü görev yaptı. İsmail Özdemir, Ankara’da görev yaptığı sırada Transteknik’ in tüm bölge müdürlüklerinin denetimi ve Transteknik Türkiye Satış Sorumlu’ su görevlerinde bulundu. 2005 yılında başladığı Turyap Ankara Balgat Ofis Müdürlüğü görevine 2007 yılı sonuna kadar devam etti. İsmail Özdemir son olarak, Dış İlişkiler Sorumlusu olarak Şubat 2010’da Transteknik Teknoloji A.Ş. Ailesi’ne katıldı.

 

Levent İşeri
Conteks İç ve Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü 

13 Mayıs 2010

 

ODTÜ Ekonomi Bölümü mezunu olan Levent İşeri, uzun bir süre Unilever’de çalıştıktan sonra Wella, Johnson&Johnson ve Freudenberg gibi FMCG firmalarında satış ve pazarlama ile ilgili üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Görev aldığı firmalarda şirket re-organizasyonu ve yeni ekip kurma gibi önemli projeleri yürüttü ayrıca CIS ülkelerinde de ciddi başarılar elde etti. Son altı yıldır FHP Satış Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

 

Salih Başaran
Magic Life Kemer Genel Müdürü 

17 Mayıs 2010

 

Bursa Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olan Salih Başaran, Turban Çeşme, Turtel Side, Le Meridien gibi tesislerde farklı görevlerde çalıştıktan sonra Bursa Kervansaray Termal’de Yiyecek ve İçecek Müdürü oldu. 1990 yılında Accor Grubu’na katılan Başaran, 1999 yılında Kamelya World’ a Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti ve Aralık 2009’a kadar bu görevde kaldı. Salih Başaran yeni sezon itibariyle Magic Life ailesine katıldı.

 

Can Girgin
Magic Life Marmaris Genel Müdürü 

17 Mayıs 2010

 

Almanya Mannheim Üniversitesi İş Yönetimi bölümünden mezun olan Can Girgin, yurt dışı deneyimlerinin ardından Club Ali Bey, Club Blue Waters gibi pek çok tesiste ön büro ve satış yöneticiliği görevlerini üstlendi. Cornelia De Luxe Resort, Concorde De Luxe Resort ve Gloria Verde Resort tesislerinde genel müdürlük görevlerinde bulunan Can Girgin yeni sezonla birlikte Magic Life Marmaris kulübünün genel müdürlüğüne getirildi.

 

Adnan Özsoy
Magic Life Waterworld Genel Müdürü 

17 Mayıs 2010

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm İşletme ve Otelcilik Yüksek Okulunu’nu bitirdikten sonra 1986 yılında Mia Belpark Hotel’de çalışma hayatına başlayan Adnan Özsoy, 1998 yılından itibaren Gloria Verde, Sirene Golf Resort gibi pek çok otel markasında genel müdürlük görevlerini üstlendi. Son olarak Voyage Hotels Genel Koordinatörü olarak hizmet veren Özsoy, Magic Life’ ın “amiral gemisi” olarak tanımlanan Magic Life Waterworld’ün genel müdürlük görevine atandı

 

Tunç Berkman
People Communication Genel Müdürü 

17 Mayıs 2010

 

Kariyerine Deloitte&Touche/İstanbul’da denetim asistanı olarak başladı. Türkiye’nin ilk internet seyahat şirketi olan Bookinturkey firmasını kurdu. 2004 yılında Arçelik A.Ş. İş Geliştirme Yöneticisi olduktan sonra 2005 – 2007 yılları arasında Arçelik A.Ş. Pazarlama Grubu Yöneticiliği görevini yürüttü. Temmuz 2007’de Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı.

 

Süha Çolakoğlu
Mobiltel Genel Müdürü 

17 Mayıs 2010

 

Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu. İş hayatına Alarko Holding’te Satış Mühendisi olarak başladı. Toyotasa’ da Saha Operasyon Yöneticiliği, DHL Türkiye Bölge Direktörlüğü ve DHL Avrupa Satış Geliştirme ve Entegrasyon Direktörlüğü, Turkcell’ de Kurumsal Hizmetler Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çolakoğlu son olarak C5 Elektronik Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

 

Ebru Akça
Boehringer Ingelheim Ortadoğu/Asya/Afrika Batı Bölgesi İK İş Ortağı 

17 Mayıs 2010

 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra California Üniversitesi, Berkeley’de İşletme ve Pazarlama sertifika programına katıldı. Arthur Andersen’ da İnsan Kaynakları Danışmanlığı departmanında çalıştı. 2002’de Boehringer Ingelheim’ da insan kaynakları departmanında göreve başlayan Akça, 2009 yılında İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

 

Seda Doğan
Schindler Türkiye Genel Müdür Yardımcısı 

17 Mayıs 2010

 

Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. İş hayatına 2001 yılında Deloitte & Touche’da denetçi olarak başlayan Doğan, Bausch & Lomb’da Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak çalıştı. Ağustos 2006 tarihinden bu yana Schindler Türkiye’de Mali Denetçi olarak görev yapıyordu.

 

Faruk Yener
British American Tobacco Tokyo Marka Pazarlama Direktörü 

18 Mayıs 2010

 

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra 1995 yılında Yönetici Adayı olarak Philips Türkiye’de kariyerine başlayan Faruk Yener, kısa bir süre içinde Ulusal Satış Müdürü pozisyonuna atandı. Faruk Yener, 2002 yılında British American Tobacco’ nun Türkiye’ye gelmesiyle, Bölgeler Satış Müdürü olarak BAT Türkiye çatısı altında kariyerine devam etti.

 

Kürşat Tuncel
Ağaoğlu Şirketler Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı 

21 Mayıs 2010

 

1970 Ankara doğumlu olan Kürşat Tuncel, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 1991-1997 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman olarak görev yaptı. 1998–2001 yılları arasında sırasıyla, Avrupa Amerika Holding’te Danışman ve İktisat GYO’ da Genel Müdür olarak çalıştı. 2000-2007 yılları arasında Doğuş Holding’de Danışmanlık, Doğuş-GE GYO’ da Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Tuncel, en son Standard Bank’da Gayrimenkul Bölümü Direktörü olarak görev yapıyordu.

Tuncel, tam zamanlı olarak yürüttüğü bu görevlerin yanısıra Romanya merkezli GKY Real Estate Investments’da İcra Kurulu Üyesi ve Milestone Capital Partners’ ta danışman olarak hizmet verdi.  Kürşat Tuncel, ayrıca 2003-2008 yılları arasında Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneğinde-GYODER- sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık görevlerini de üstlendi. Ekotimes, Dünya ve Emlak Kulisi gibi yayınlarda köşe yazarlığı yapan Tuncel, dönem dönem çeşitli üniversitelerin Yüksek Lisans Programlarında konuk eğitmen olarak da görev aldı. Bekar olan ve iyi derecede İngilizce bilen Kürşat Tuncel’ in bugüne kadar finansal konularda yayınlanmış 3 adet kitabı bulunuyor. Tuncel, Mayıs 2010’da Ağaoğlu Şirketler Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Bakatjan Sandalkhan
RWE Holding Başkan Yardımcısı 

24 Mayıs 2010

 

ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezunu olan Sandalkhan, 2003 yılında Oxford Üniversitesi Said İşletme Okulu’nda MBA programını tamamladı. İş hayatına EMT Erimtan Danışmanlık’ ta başlayan Sandalkhan, Atlas Holding ve Johnson Controls’ de çalıştıktan sonra Deloitte Danışmanlık’ ta görev aldı.

 

Levent İşeri
Conteks Genel Müdürü 

24 Mayıs 2010

 

ODTÜ Ekonomi mezunu olan İşeri, uzun bir süre Unilever’ de çalıştıktan sonra Wella, Johnson&Johnson ve Freudenberg gibi firmalarda satış ve pazarlama ile ilgili üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Son altı yıldır FHP Satış Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

 

Ali Yılmaz
Avea Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı 

24 Mayıs 2010

 

YTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Yılmaz, kariyerine Siemens Türkiye’de başladı. Siemens Mobil’e Finans Direktörü olarak atandı ve Ülke Müdürlüğü görevini de yürüttü. BENQ Mobile Türkiye’de Genel Müdür olarak çalışan Yılmaz en son KVK Mobil Telefon Sistemlerinde Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

 

Cenk Kırbaş
Ericsson Pazarlama Prog. Dir. 

24 Mayıs 2010

 

İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Cenk Kırbaş, Ericsson Türkiye ve İsrail pazar birimine 1998 yılında çalışmaya başladı. Ericsson’da danışmanlık, satış ve pazarlama konusunda çeşitli görevlerde bulunan Kırbaş, Ericsson’un global pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

 

Cem Muratoğlu
Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı 

25 Mayıs 2010

 

1967 doğumlu olan Cem Muratoğlu, ODTÜ, Petrol Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapan Muratoğlu, 2008 yılında Harvard Business School’ da “Yönetici Eğitimi” aldı. Çalışma yaşamına 1989 yılında petrol mühendisi olarak başlayan Cem Muratoğlu, kariyerine Perakende ve Bireysel Bankacılık alanında çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunarak devam etti. Cem Muratoğlu, bankacılık sektöründeki kariyerine sırasıyla; 1992-1999 yılları arasında Interbank’ ta, 1999-2001 arasında Finansbank’ ta, 2001-2008 yıllarında Akbank’ta ve 2008-2010 yılları arasında ING Bank’ta devam etti.

 

Fabio Lima
British American Tobacco Türkiye Genel Müdürü 

26 Mayıs 2010

 

Kariyerine British American Tobacco Brezilya’nın, Souza Cruz’da bulunan merkez ofisinde, Yönetici Adayı olarak başlayan Lima, BAT’de geçirdiği 23 yıllık kariyeri süresince Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Latin Amerika bölgelerinde yönetici olarak görev aldı. 2007 yılından bu yana BAT Türkiye, Ülke Pazarlama Direktörü olan Lima’nın, Tekel özelleştirme ve birleşme sürecinin başarısında, British American Tobacco Türkiye Satış ve Pazarlama organizasyonunun dünya standartlarında bir seviyeye ulaşmasında ve Yüksek Performans Kültürünün geliştirilmesinde önemli katkıları oldu.

 

Atilla Deniz
Praktiker Yapı Marketleri A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü 

26 Mayıs 2010

 

1970 doğumlu olan Atilla Deniz, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun oldu. Çalışma yaşamına 1996 yılında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan Atilla Deniz, kariyerine İnsan Kaynakları alanında çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunarak devam etti.

Deniz, İnsan Kaynakları alanındaki kariyerine sırasıyla; 1996 -1998 yılları arasında Uzay Örgü’de, 1998-2000 yılları arasında Habaş’ta, 2000-2001 yıllarında Doğan Holding’ te, 2001-2003  yıllarında Datassist’ te ve son olarak 2003-2010 yılları arasında Hedef Grup’ta devam etti. 10 Mayıs 2010 tarihinde Praktiker Türkiye’ye İnsan Kaynakları Müdürü olarak başladı.

 

Okan Margılıç
Genesis İlaç Ülke Satış Müdürü 

26 Mayıs 2010

 

İlaç sektöründe 12 yıllık deneyimi sırasında hematoloj, onkoloji, merkezi sinir sistemi ve kardiyovasküler alanlarında orijinal ve jenerik ürünler ile değişik pazarlarda ve firmalarda profesyonel olarak çalıştı.

Sn. Margılıç daha önce Ürün Müdürlüğü, Bölüm Müdürlüğü ve Tanıtım ve Satış Müdürülüğü görevlerinde bulunmuştur.

 

Can Raşit Ergün
Koza Yönetim Kalite ve İnsan Kaynakları Müdürü 

26 Mayıs 2010

 

İş yaşamına Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan Ergün kariyerinde sırasıyla, Şişe-Cam, Arçelik, KalDer, Soyak ve Vatan Bilgisayar’da İK / Kalite yönetimini üstlendi. Arçelik ve Soyak’ta “Tüsiad-KalDer Ulusal Kalite Ödülü” kazanma başarısını gösterdi.