1991 Kadıköy Anadolu Lisesi, 1995 İtü Matematik Mühendisliğini bitirdi. 1995’de atıldığı profesyonel yaşamında sırasıyla bilgisayar bakım ve satışı, sunucu ve network kurulumları, sistem mühendisliği, eğitmenlik gibi çeşitli işler yaptı. 1998 yılında girdiği Koç grubunda Koç Sistem ve Koç Bryce şirketlerinde çeşitli kademlerde eğitimci ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 2003 yılında kendi firması, Karma Eğitim Hizmetlerini kurdu.
2006 senesinde şirketinin büyüme planları neticesinde bir yatırım alarak Bilgi Kurdu Eğitim ve Bilişim Hizmetlerini hayata geçirdi.

Aktif olarak 10 senedir e-öğrenme, online pazarlama, zengin internet uygulamaları konularında çalışmaktadır. Özellikle uzaktan eğitim teknolojileri, eğitsel animasyon ve oyun tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. Uluslararası uzaktan eğitim standartları konusunda da programlama, eğitim yönetim sistemleri ile haberleşme ve içerik yönetimi konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Bugüne kadar tasarım ve proje yöneticiliği yaptığı işler arasında: Yenibir Akademi Uzaktan Eğitim Sitesi, Koç Holding Uzaktan Eğitim Kampüsü, Tofaş Uzaktan Eğitim Kampüsü,  Petkim için hazırlanan Windows ve Office Eğitimleri paketleri ile Petkim Sanal Kampüs, Migros Personel Eğitimleri, THY Sanal Kampüs projesi ve teknik eğitimleri, Oyak Emeklilik Bireysel Emeklilik Eğitimleri, Kobiline Sanal Kampüs, Koçtaş E-Oryantasyon, Ströer E-Oryantasyon, Huawei E-Oryantasyon, TEGV Bilişim Benim İşim gibi projeler yer almaktadır.
12 sene yarı profesyonel olarak rüzgâr sörfü yarışlarına katılmış, aktif spor hayatını noktaladıktan sonra uzak doğu dövüş sanatları merakı neticesinde Aikido çalışmaya başlamıştır. Amatör olarak bateri çalmaktadır.
2008 senesinden beri evlidir.