NİSAN 2010 ATAMALARI

NİSAN 2010 ATAMALARI

Mustafa Özel
Denizbank Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcısı 

05 Nisan 2010 


Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Mustafa Özel, Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetiminden mezun olduktan sonra bankacılık kariyerine 1988 yılında başladı. 1997 yılında İç Kontrol Yönetmeni olarak DenizBank ailesine katılan Özel, 13 yıllık süreç içerisinde 1998 yılında DenizBank İç Kontrol Grup Müdürlüğü, 1999 yılında Teftiş Kurulu Grup Müdürlüğü ve 2002 yılında İç Kontrol Merkezi Başkanlığı yaptıktan sonra, 2007 yılından bu yana İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı görevini yürütüyordu.


 

Ali Murat Dizdar
Denizbank Hukuk Başmüşaviri 

05 Nisan 2010


Hukuk Baş müşavirliği görevine atanan Ali Murat Dizdar, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi, 1985 yılında da Özel Hukuk alanında yüksek lisansını tamamladı. 2002 yılında Hukuk Kurumsal Bölüm Müdürü olarak DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılan Dizdar 2003 yılından bu yana Hukuk Grup Müdürlüğü görevini başarıyla üstlendi.

 

Deniz Toprak
Yeşil Kundura Pazarlama Müdürü 

09 Nisan 2010


Kasım 2008’de Yeşil Kundura bünyesinde Medya ve Kurumsal iletişim sorumlusu olarak başladığı görevine Ocak 2009’da Yeşil İnşaat’ın kurumsal iletişim sorumluluğunu da ekleyen Toprak, gösterdiği başarı sayesinde 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle her iki görevi birlikte yürütecek. 8 yıl önce başladığı iş hayatında büyük bir yol kateden Deniz Toprak perakendeciliğin birçok alanında deneyim elde etti. Farklı kategorileri yönetme, son kullanıcıya yönelik proje üretimleri, ürün seçimi gibi konularda uzmanlaştı.

 

Dr. Levent Atay
Ataşehir Memorial Hastanesi Medikal Direktör Yardımcısı 

09 Nisan 2010 


1989 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun oldu. Kamu kurumlarının çeşitli alanlarında yurt içi ve yurt dışında hekim ve yöneticilik görevlerinde bulundu.Hastane işletimi ve yönetimi üzerine master yaptı. 2006-2009 yılları arasında ASM-Johns Hopkins Hastanesi Tıbbi Direktör Yardımcısı olarak görev yaptı. En son Çamlıca Alman Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu.

 

Dr. Taner Özcan
İstanbul Memorial Hastanesi Medikal Direktör Yardımcısı 

09 Nisan 2010


1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi İİBF’de sağlık kurumları yönetimi üzerine master yaptı. 1992-2002 yıllarında kamu kuruluşlarında pratisyen hekimlik görevinde bulundu. 2002- 2009 yılları arasında Sağlık Bakanlığı (Tedavi Hizmetleri Gen.Md. ve Proje Koordinatörlüğü), Özel Hastaneler Derneği (OHSAD) ve ASM-Johns Hopkins Hastanesi’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. En son Çamlıca Alman Hastanesi’nde Genel Direktörlük görevinde bulundu.

  

Aydın Akyol
Mermerler Otomotiv Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı 

12 Nisan 2010 


Çalışma hayatına 1978 yılında Maslak Makina ‘da Satış Elemanı olarak başlayan Akyol, sırasıyla Erimtaş İnşaat Malzemeleri’nde Satış Elemanı, Orsan Orman Ürünleri ve Mobilya Satış Müdür Yardımcısı, BMC Sanayi ve Ticaret Ankara Bölge Müdürlüğü Satış Şefi, BMC Sanayi ve Ticaret Ankara Bölge Müdürü, Mercedes Benz Türk A.Ş’nin ortağı ve aynı zamanda bayi olan Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi’de Satış Müdürü, Koluman Grubu Genel Satış Koordinatörü, Koluman Holding Genel Müdürü olarak görev yaptı.

  

Hasan Kılıç
Deloitte Türkiye Denetim Böl. Bşk. 

13 Nisan 2010 


ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 18 ay süre ile Deloitte Londra ofisinde finans sektörü grubunda müdür yardımcısı olarak çalışan Kılıç, Londra’da görev yaptığı süre içerisinde birçok mali şirket ve uluslararası kuruluşun denetimine katıldı.

  

Ahmet Şükrü Yılmaz
Tukaş Genel Müdürü 

13 Nisan 2010


Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Yılmaz, iş hayatına Türkiye Elektrik Kurumu’nda başladı. Türk Tuborg’da Genel Müdür Yardımcılığı, BİMPAŞ AŞ’de Genel Müdür’lük, Tuborg-Carsberg Satış ve Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

  

Özgür Tohumcu
Ericsson Türkiye Ülke Müdürü 

13 Nisan 2010

 

Boğaziçi Ü. Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu. N.York Eyalet Ü.’nde İşletme, Pennysylvania Ü.’nde Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Son olarak Ericsson Türkiye ve İsrail pazar biriminde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı idi.

  

Goncafem Başçelik
Leo Burnett Müşteri İlişkileri Direktörü 

13 Nisan 2010


1995 yılında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun olan Goncafem Başçelik, kısa bir tasarımcılık deneyiminden sonra reklamcılık kariyerine, Grafika Lintas Reklam Ajansı’nda Elida Kozmetik ve Lever markalarıyla başladı. Ardından BBDO, Altıncı Duyu, RPM Radar gibi ajanslarda çalıştıktan sonra 2002 yılında Leo Burnett ailesine katıldı. 4,5 yıl yerli ve yabancı birçok markaya hizmet verdikten sonra Grey İstanbul’da 3,5 sene Vodafone, HSBC Advantage, Allianz, Ülker ve Chevrolet gibi markalar için lansman ve yeniden konumlandırma alanlarında çalıştı. Goncafem Başçelik, mart ayında “Müşteri İlişkileri Direktörü” olarak Leo Burnett’e döndü.


Bilgehan Baykal
İnnova İş Geliştirme Koordinatörü 

14 Nisan 2010


1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara ve Maine Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen pre-MBA programını bitiren Baykal, 2000 – 2008 yılları arasında IBM’de Hizmetler İş Geliştirme Yöneticiliği, Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Baykal, 2003 – 2007 yılları arasında IBM’in Avrupa çapındaki 700 genç yönetici ve profesyonel için vermiş olduğu burstan yararlanarak Henley Management School’da MBA programını tamamladı.


Nejat Bilginer
Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı 

15 Nisan 2010


İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Nejat Bilginer, çalışma hayatına 1976 yılında Pamukbank’ta müfettiş olarak başladı. 1979-1985 yılları arasında aynı bankada personel müdürü olarak kariyerine devam eden Nejat Bilginer, 1985-1987 yılları arasında Egebank’ta İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatını sürdürdü.


Rıza Başoğlu
Transteknik Teknoloji CEO’su 

16 Nisan 2010


1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Rıza Başoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Kariyerine 1980 yılında Eczacıbaşı’nda başlayan Başoğlu, 1986-1990. seneleri arasında ise Hacı Şakir’de çalıştı. Transteknik ailesi ile 1990 yılında tanışan Başoğlu,1994 yılına kadar Transteknik Holding’te Mali Bilgiler İşlem Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.

  

Harun Dursun
Park Hyatt Istanbul Maçka Palas Genel Müdürü 

17 Nisan 2010


Hyatt Regency Istanbul’da Restoran & Barlar Müdürü olarak göreve başladı. Hyatt Regency Birmingham’da görev aldı. 2008’de Park Hyatt Istanbul Maçka Palas’ın ve Hyatt Regency Ekaterinburg’un açılışlarında görev aldı.


N. Barış Dikilitaş
Schindler Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve İK’da sorumlu Gn. Md. Yrd. 

17 Nisan 2010


İş hayatına 2002 yılında Mars Entertainment Group’ta İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak başlayan Dikilitaş, ardından Thyssen Krupp Eurinox Paslanmaz Çelik’te İK Sorumlusu olarak çalıştı. Dikilitaş, 2007 yılından bu yana Schindler Türkiye’de İK Müdürü olarak görev yapıyordu.


Andreas Niegsch
Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Genel Md. 

17 Nisan 2010


2006’dan bu yana Goodyear Dunlop Lastikleri Orta ve Güney Doğu Avrupa (Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Eski Yugoslavya, Arnavutluk ve Makedonya) Genel Müdürlüğü ile Sava Lastikleri, Slovenya Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyordu.

  

Tunca Akkaya
FiloTürk Genel Müdürü 

19 Nisan 2010


FiloTürk şirket ortaklığı da bulunan Tunca Akkaya, Mobil Teknolojiler ve Ar-Ge alanlarında 20 yılı aşkın bir deneyime sahip bulunuyor. Daha önce Başarı Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Akkaya, ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü B.Sc. ve M.Sc. mezunu, evli ve iki kız çocuk babası. Tunca Akkaya, İngilizce biliyor.

 

M. Göker Sarp
IFS Kıdemli Müşteri İlişkileri Yöneticisi 

19 Nisan 2010


M. Göker Sarp, İzmir Türk Kolejinde tamamladığı lise eğitiminin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000’li yıllarda ağırlıklı olarak Otomotiv ve Beyaz Eşya Yan Sanayi, Kablo, Makina, Metal, Kalıp Endüstrisi sektörlerine yönelik ERP projelerinin satış aşamalarında görev alan Sarp, 2000 öncesinde de, ERP projelerinde Borusan, Pfizer, Mazda, Daewoo ve Wyeth İlaç gibi kurumlara hizmet veren ekiplerde yer aldı.

 

Önder Hasdemir
Levi’s® Türkiye Pazarlama Direktörü 

22 Nisan 2010 


Mart ayı itibariyle Levi’s® Türkiye’de görev yapmaya başlayan Hasdemir’in sektörde önemli deneyimleri bulunuyor. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama konusunda MBA programını tamamlayan Hasdemir, aynı üniversitede doktora programına devam ediyor.

 

Mahmut Bertan
Weidmüller Elektronik Tic. Ltd. Şti. Genel Müd. 

26 Nisan 2010


İngiltere’de Surrey Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olan Mahmut Bertan, ABD Western Illinois Üniversitesi’nde İşletme dalında MBA derecesini aldıktan sonra çalışma hayatına 1990’da Molex/ABD’de başlamıştır. Daha sonra Molex/Almanya’da da hizmet veren Sn. Bertan, 1997 başında Molex’in Türkiye ofisini kurmuş ve başarılı satış ekibiyle Molex’i Türkiye elektronik bileşen pazarında önemli pay sahibi firmalar arasına sokmuştur. Sektördeki satış, pazarlama ve yönetim tecrübesini son olarak yine Endüstriyel Otomasyon sektörünün önde gelen firmalarından Weidmüller’e taşıyan Sn. Bertan, Nisan 2010 itibariyle Weidmüller Elektronik Tic. Ltd. Şti’nin Genel Müdürü olarak faaliyete başlamıştır.


Emre Erşahin
sahibinden.com Ürün ve İş Geliştirme Müdürü 

26 Nisan 2010


Daha önce Coca-Cola Türkiye ve Avrasya Reklam Müdürlükleri görevini yürüten Erşahin, en son Turkcell’de Ürün ve Servis Yönetimi Departmanı’nda İçerik Servisleri Müdürü olarak çalışıyordu.

 

Saltuk Ertop
Efes Bira Grubu Kurumsal İlişkiler Regülasyon ve Yönetsel İşler Departmanı Direktörü 

26 Nisan 2010 


Efes Bira Grubu İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nü yürüten Ertop, bu görevinin yanısıra yeni kurulan kurumsal ilişkiler regülasyon ve yönetsel işler departmanının direktörü olarak da atandı. Yeni departmanın sorumluluk alanlarında, kurumsal itibar yönetimi, kamuyla ilişkiler, kurumsal sorumluluk ve sürdürebilir gelişme yer alıyor.

 

Güher Türker
Kaya Grubu Genel Müdürü 

26 Nisan 2010


İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu. 1986’da GOSB’da mimar olarak göreve başladı. 2004-2007 yıllarında GOSB Genişleme Bölgesi ve GOSB III. Bölgeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. Türker, 2007 – 2009 döneminde GOSB’da genel müdürlük yaptı.