Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamın... [Devamı]

NİSAN 2011 ATAMALAR

NİSAN 2011 ATAMALAR

Ahmet Levent Yüksel
PepsiCo Doğu Balkanlar İş Birimi Genel Müdürü

 

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Yüksel, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans yaptı. Ahmet Levent Yüksel, 15 yıllık PepsiCo kariyeri süresince; İş Planlama Direktörlüğü, CFO, Strateji ve Yeni İş Geliştirme Başkan Yardımcılığı, Pepsi Bottling Group Avrupa Tedarik Zinciri Başkan Yardımcılığı, Satış Operasyon Başkan Yardımcılığı ve son olarak da Türkiye Entegrasyon Direktörlüğü dahil olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev yaptı.

 

 

Nazan Arıca
Bankalararası Kart Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

Lisans eğitimini, Avusturalya’ da Western Sydney Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri bölümünde yapan Nazan Arıca, daha sonra da işletme dalında yüksek lisans yaptı. İş hayatındaki kariyerinde ödeme sistemleri ve holding alanlarında çalıştığı farklı kurumlarda yönetici pozisyonunda görev yaptı. Nazan Arıca 2008 yılından itibaren Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nın Kredi Kartları Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürüyordu.

 

 

Devrim Kılıçoğlu
Ford Otosan Finans ve Muhasebe Direktörü

 

İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kılıçoğlu, aynı üniversitede MBA yaptı. İş hayatına Ford Otosan’da başlayan ve 2009 yılından bu yana Finans direktörü olarak görevini sürdüren Devrim Kılıçoğlu, yeni yapılanma çerçevesinde sorumluluk alanı genişleyerek Ford Otosan Finans ve Muhasebe Direktörü olarak atandı.

 

 

Murat Tanören
Solunum, Üroloji ve Nöroloji ürünlerinden sorumlu Pazarlama Müdürü

 

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Tanören Warwick Üniversitesi Mühendislik İşletme Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora çalışmaları yaparak devam etti. İlaç sektöründeki kariyerine Pfizer İlaçları’nda Proje Müdürü olarak başladı. Aynı firmada çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulundu.

 

 

 

Pınar Öney
Nestle Çocuk İçecekleri Genel Müdürü

 

Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünden mezun olan Öney, Sabancı Üniversitesinde Yönetim alanında MBA yaptı. Uluslararası gıda firmalarında pazarlama alanında yöneticilik poziyonlarında görev yaptıktan sonra , Nestlé ailesine Temmuz 2007’de İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı.

 

 

Ayhan Keser
Albaraka Genel Müdür Yardımcısı

 

ODTÜ İktisat Bölümü’nden mezun olan Keser, T.C. Ziraat Bankası’nda meslek yaşantısına başladı. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda çeşitli pozisyonlarda bulunduktan sonra Bank Asya bünyesine katılan Keser, Ocak 2011’de Genel Müdür Yardımcısı iken görevinden ayrıldı.

 

 

 

Mahmut Esfa Emek

Albaraka Genel Müdür Yardımcısı

 

Mahmut Esfa Emek, Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Meslek yaşantısına İmar Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başladı. 1990 yılında Albaraka Türk’e katılan Emek, bir çok üst düzey pozisyonda bulundu.

 

 

Banu Saraçlar
İnnova İK Grup Yöneticisi

 

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversite’nde İK alanında yüksek lisans yapan Saraçlar, Turkcell ve grup şirketlerinde İnsan Kaynakları alanında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. Banu Saraçların önceki kariyerinde Eczacıbaşı Menkul Değerler, Advantage ve Altınyıldız gibi firmalar yer alıyor.

 

 

Mithat Oral
Novo Nordisk Türkiye İK ve İletişim Direktörü

Yenibiris.com

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Mithat Oral, kariyerine 2000 yılında başladı. Bugüne kadar işe alım, yetenek yönetimi, organizasyonel gelişim, ücretlendirme gibi İK’nın farklı alanlarında çalıştı.

 

 

Hakan Şahin
A Plus Ataköy Alışveriş Merkezi Genel Müdürü

 

Boğaziçi Üniversitesi ve University of Houston’da eğitim alan Şahin AVM sektörüne Ece Türkiye’nin Kazakistan, Almanya, İstanbul ve Antalya projelerinde başladı. Hakan Şahin son olarak Almaata Kazakistan ‘da kendi şirketi SCD ‘yi (Shopping Center Management & Desing) yürüterek bölgede başarılı projelere imza attı.

 

Bu yazı www.yenibiris.com adresinden alınmıştır.

Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamındaki anti sosyal davranışların bireyin psikolojisi üzerindeki etikisi üzerine tamamladı. 2010 yılında IMD ( International Institute for development) ' de " Chief Learning Officer's profiles and career paths" konulu 5 aylık bir projeyi yürüttü.