• 1963 Samsun/Bafra doğumlu olup,Bafra Lisesi öğreniminden sonra lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. • 20 yılı aşkın süredir çalışma hayatı içinde değişi... [Devamı]

OLTAMIZI SÜREKLİ SUDA BULUNDURMALIYIZ Kİ, DALGA HALİNDE NETİCE ALALIM

OLTAMIZI SÜREKLİ SUDA BULUNDURMALIYIZ Kİ, DALGA HALİNDE NETİCE ALALIM

98982_marti_resimleri_6

           Geçenlerde bir arkadaşımız duyurulan kariyer meslek sınavını takip edemediği için kaçırdığını ve bu yüzden üzgün olduğunu söylemişti.

            Kısmet değilmiş deyip, bunu düşünmenin artık bir faydası olmayacağı ve yine yapılması gerekenin daha da odaklanarak arayışı sürdürmek olduğunda hemfikir olduk. Bir süre geçmişti ki bu arkadaşımızla bir yerde tekrar karşılaştık. Bu defa yüzünde çok mutlu bir ifade gözlerden kaçmıyordu. Önce mutad hal hatır sorduktan sonra hemen arkadaşımızın bu sevinçli halinin neye dayandığını sormadan edemedik.

            Arkadaşımız gayet memnun olduğu bu gelişmenin özetini bu defa biraz da kararlı mücadelenin ürünü olan başarmanın verdiği kıvançla aktarmaya başladı. Öncelikle bir önceki aşamadan kısa sürede sıyrılıp yeniden ne yapabilirime yönelmiş. Bu arada uzun soluklu bir kursa yazılmış. Bu süreç birbirini izleyerek üç aşamalı kursun basamaklarını birer birer başarıyla tamamlayarak hiç ummadığı seviyeye taşımış. Yorucu ve uzun soluklu bu sertifikasyon programını C seviyede başarmayı bile önemli bir hedef aşaması olarak belirlemekle, bu aşamayı önce bir tık yukarı daha sonra ise bu kadar konsantre iken ve hazır şartlar da müsait iken en üst düzeye taşımayı istemiş azim ve gayretin neticesi olarak da bu programı A düzeyinde başarı ile tamamlamış.

            Daha sonra mı? İşte asıl netice burada kendini göstermiş; bu eğitimi yapan kuruluş arkadaşımızın eğitim sürecindeki performansı ve öğrenme ile pratiğe dönüştürmedeki becerisinden çok etkilenmiş ve bizimle çalışır mısınız demiş.

            Arkadaşımız da bu eğitim süresinde işletmenin müşteri memnuniyeti anlayışı, kalite ve daha önemlisi İnsan Kaynakları yaklaşımlarından aldığı olumlu etkilenme sonucu hiç tereddüt etmeden; elbette benim için çok sevindirici bir gelişme deyip cevaplamış.

            Bu örnek de gösteriyor ki; daima aktif ve rotasını belirlemiş bir arayış ve kararlı, azimli, bilinçli bir çaba mutlaka başarıyı getiriyor. Ayrıca ’her deneme mutlak başarılı olmayabilir ancak başarılı sonucu elde edenler mutlaka deneyenlerdir.’ Dememişler mi? Yine Hz Mevlana’nın ‘’İnsanın kanadı gayretidir’’  sözü bu manada her şeyi özetliyor.

           

            Paylaşmak sevgidir, berekettir.

            Nedim İleri

            Kişisel web        : nedimileri.com

            Blog                  : nedimileri.blogspot.com

• 1963 Samsun/Bafra doğumlu olup,Bafra Lisesi öğreniminden sonra lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. • 20 yılı aşkın süredir çalışma hayatı içinde değişik yönetim kademelerinde deneyimi bulunmaktadır. • Proje Yöneticiliği Sertifikasına sahipdir. • Halen Anadolu Üniversitesi Mezunlar Birliği,Samsun Platformu,Ankara Bafralılar Derneği,Şube Müdürleri Derneği Üyesi ve İnsan Değerleri üzerine çeşitli platformlarda yapılan çalışmalara ise ilgilidir. • İnsanın özne değer olduğunu,paylaşmanın sevgi ve bereket olduğununu düşünen, öğrenmenin sürekli ihtiyaç olduğuna; sevgi, hoşgörü ile samimiyetin ise iletişimde çok etkin anahtarlar olduğuna inanan eğitim -öğretim ve İnsan değerleri gönüllüsü Nedim İleri' nin yazıları halen Lalabey Gelişim ve Strateji Enstitüsü Paylaşım sayfası ve İnsan Kaynakları Bilgi Paylaşım Platformu Paylaşım sayfasında yayımlanmaktadır. • Tülin hanımla evli olup Ebru Gözde ve Seyfi Emre isimli iki çocukları bulunmaktadır • Uzmanlık alanları; • HİZMET YÖNETİMİ • DEĞİŞİM YÖNETİMİ • ETKİLİ İLETİŞİM • PROJE YÖNETİCİSİ (PJ 0530).