Sercan Savran, Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimi almıştır.
Kariyerine çeşitli sektörlerde satış ve pazarlama stajyer olarak başladıktan sonra. IMCA ( International Management Career and Academy ) da BM Pazarlama ve Yönetici Danışmanlarının asistanı olarak devam etmiştir. İTO, ALTSO ve bir çok kurum ve üniversiteler de aktif olarak Pazarlama Danışman Asistanı olarak çalışmıştır. Kariyerine kısa bir süre ara verdikten sonra Japonya’ya yerleşen Sercan Savran burada uluslar arası bir okulda İngilizce Öğretmenliği yaptıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüştür. Daha sonrasında bir eğitim kurumunda Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır.
Koçluk kariyerine, iş ve özel hayatında edindiği tecrübeler ve bilgi birikimleriyle alt yapı kurarak başlayan Savran, bireylere ve kurumlara koçluk ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.
Üyesi bulunduğu International Coach Federation (ICF) tarafında akredite, Kanada merkezli Adler Learning International’dan koçluk eğitimini tamamlayarak sertifikasını alan Savran, kurumsal anlamda Başak Tecer Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Koç, Danışman ve Eğitmen olarak çalışmaktadır.
Koçluk eğitiminin yanına George Mason Üniversitesi’nde Pozitif Psikoloji ile Liderlik eğitimi alan Savran, bu ekolü de koçluk ile birleştirerek hem eğitimlerinde hem de bireysel koçluklarında uygulamaktadır. Bu tecrübeler, kendisinin kişisel değişim ve gelişimini destekleyerek, onu bugünkü kimliğine getirmiştir.
Boş zamanlarında tenis oynamayı, kitap okumayı, seyahat etmeyi ve meditasyonu çok seven Savran, aynı zamanda çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.