İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

SGK HİZMETLERİ YENİDEN ŞİFRESİZ OLUYOR

SGK HİZMETLERİ YENİDEN ŞİFRESİZ OLUYOR

 

SSK’lılar ve Bağ-Kur’luları hizmetleri ve işlemleri www.sgk.gov.tr de iken, SGK bir gece yarısı ansızın aldığı karar ile www.turkiye.gov.tr ye aktardı ve PTT’den şifre almayanlar bu hizmetlerini göremediler… İşlemler TC kimlik numarasından olduğundan da TC kimlik ile eşleşmemiş sigorta sicile kayıtlı hizmetler görünmemeye başlamıştı… Şimdi akıl galip geldi ve hizmetler 15 Aralık’dan itibaren yeniden şifresiz ve SGK web sayfasında olacak…

SGK’lıların hizmetlerinin www.turkiye.gov.tr sayfasına taşınması ve şifresiz görüntülenememesi sonrasında bilgisayar kullanamayan ve şifre almayan birçok kimse sorun yaşadı. Kurum verdiği zarardan ve hatalı karardan yeni SGK Başkanı Fatih ACAR ve Başkan Yardımcısı Mustafa KURUCA döndüler. 15 Aralık 2011 gününden itibaren tüm işlemler yeniden www.sgk.gov.tr sayfasına hem de şifresiz olarak geliyor.

***İSTEYENİNKİNİ GİZLEYİN DEMİŞTİK

Akıllı ve mantıklı olanlar her zaman aynı doğruya ulaşırlar. 2010 yılında tüm SGK işlemleri şifreli ve e-devlet sayfasına gidince isyan etmiştik çünkü bir çok kişide bilgisayar-internet yoktu bir çoğun bankamatikten şifresini bile girip para çekemiyordu yapmayın etmeyin dedik dinletemedik. Dediler ki vatandaşların bilgilerini gizliyoruz o zaman demiştik ki isteyeninkini gizleyin istemeyeninkini gizlemeyin. İşte o günkü tavsiyemize bugün uyuluyor ve 15.12.2011 gününden itibaren isteyen SGK’ya dilekçe verip benim bilgilerimi gizleyin diyenlerinkini gizleyecek ve şifreli giriş yapacak, gizleme talebi olmayanları ise sitesince yayınlayacak.

SGK’nın konuyla ilgili duyurusu tüm müdürlüklerde var ama size bir tanesinin adresini ve linkini veriyorum isteyen bu linkteki dilekçeyi doldurup SGK’ya verirse bilgilerini şifre ile görebilir.

 

http://www.bursasgk.gov.tr/bpi.asp?caid=1373&cid=1496

 

 

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com