İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

SÖZLEŞMELİLERE İYİ HABER

SÖZLEŞMELİLERE İYİ HABER

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir süredir devam eden sözleşmelilerin kadroya alınması konusundaki çalışmayı bu yasama dönemi içinde sonlandıracaklarını açıkladı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten sözleşmeli çalışanlara müjde… Bakan Çelik, sözleşmelilerin kadroya alınması çalışmasıyla ilgili olarak, “Hangi statüde çalışanların kadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde, bu yasama dönemi içerisinde sonlandırmaya kararlıyız” dedi.

 

KAÇ SÖZLEŞMELİ VAR?

 

Bakan Çelik, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun kendisine yönelttiği ‘Bakanlığınızdan gelecek müjdeli haberi bekleyen sözleşmeli çalışanlara ilişkin düzenleme ne aşamadadır? Ne zaman sonuçlanacaktır?’ şeklindeki soru önergesine cevap verdi. Çelik, yanıtta şunları söyledi: “Mahalli idarelerde sözleşmeli olarak çalışan personel sayısı 23.248’dir, Özelleştirme kapsamında atanan 4/C’lilerden hâlen çalışanların sayısı 23.345’tir. 4/C’liler çalıştıkları her ay için 2 gün ücretli izin kullanabilmektedirler. 4/C’liler geçen yıl toplu sözleşmede alınan karar gereğince 11 ay 28 gün çalışmaktadırlar. Hangi statüde çalışanların kadroya geçirileceğiyle ilgili çalışmalarımızı bu dönem içerisinde, bu yasama dönemi içerisinde sonlandırmaya kararlıyız.”

 

CİHAN HABER AJANSI

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com