İKPAYLAŞIM İnsan Kaynakları Danışmanlık

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com... [Devamı]

ŞUBAT 2010 ATAMA HABERLERİ

ŞUBAT 2010 ATAMA HABERLERİ

Murat Yılmaz
Teradata Türkiye Genel Müdürü

İş hayatına Otokar’da başladı, fiyat analisti ve ERP Proje yöneticiliği yaptı. 2001 yılında SAP Türkiye’nin kurulmasıyla Danışmanlık Yöneticiliği görevini üstlendi. 2003 yılında SAP Türkiye Satış Direktörü olan Murat Yılmaz 2010 Şubat ayına kadar bu pozisyonda görev yaptı

***

Gözdem Gürbüzatik
Kayra Şarapları Şarap Kategorisi Bölüm Müdürü 

İş hayatına Doğuş Otomotiv’de Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Gürbüzatik, aynı şirkette Pazarlama Müdürü olarak görevini bıraktıktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde Araştırma Asistanı olarak kariyerine devam etti. Daha sonra BP/Castrol’de Pazarlama Hizmetleri Müdürü olarak görevini sürdüren Gürbüzatik, 2004 yılında Mey İçki’ye katıldı.

***

Rana Karaküçük Özenç
TurkNet Ürün Yönetimi ve Pazarlama Direktörü 

Eastern Michigan Üniversitesi’nde Finans üzerine MBA eğitimi alan Özenç, yüksek lisans eğitimini de yine aynı üniversitede Bilgi Sistemleri üzerine yaptı. Daha önce Advanced Network Services, UUNET ve Global Crossing firmalarında çalışan Özneç, 2002 yılında TurkNet’e (Netone) katıldı.

***

H.Jülide Balkanlı
Direkt Satış Kıdemli Müşteri Yöneticisi
 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nin ardından 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Master’ını tamamlayan H.Julide Balkanlı da, Fujitsu Direkt Satış Departmanı’nda “Kıdemli Müşteri Yöneticisi” pozisyonunda göreve başladı. Balkanlı, daha önce Garanti Teknoloji, KoçSistem, Systor AG (Köln- Almanya) ve Microsoft Türkiye gibi kurumlarda görev aldı.

***

Muhamed Bavçiç
Fujitsu Teknoloji Entegrasyon Hizmetleri Satış Öncesi Danışmanı

Saraybosna Üniversitesi Elektroteknik Fakültesi mezunu Muhamed Bavçiç, Fujitsu Teknoloji Entegrasyon Hizmetleri Departmanı’nda “Satış Öncesi Danışmanı” görevine atandı. 1997 yılından bu yana sektörde yer alan Bavçiç, daha önce, HP Türkiye, Armada, Servus ve Avnet Technology Solutions gibi kurumlarda Satış Öncesi Danışmanı olarak görev almıştı.

***

Ece Işıl Gökşen
IFS Müşteri İlişkileri Yöneticisi
 

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Gökşen, bilgi teknolojileri sektöründe 15 yıllık bir deneyime sahip. Bugüne kadar sektörün önde gelen firmalarında çeşitli görevlerde bulunan Ece Işıl Gökmen, son olarak Probil Bilgi İşlem Destek ve Danışmanlık’ta ve Innova Bilişim Çözümleri A.Ş.’de Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak çalıştı.

***

Arif Akbayır
Arzum Bilgi Teknolojileri Müdürü

İş hayatına Şahinler Suni Deri AŞ’de bilgi işlem sorumlusu olarak başlayan Akbayır, St Mikroelektronik’te sistem yöneticisi, For You Mağazacılık AŞ’de sistem ve network mühendisi ve IT müdürü olarak görev aldı.

***

Ozan Yenigün
Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Tedarik Yönetimi İş Geliştirme Direktörü

Kariyerine Siemens’te başlayan Yenigün, Unilever Türkiye’deki kariyerine Zincir Mağazalar Sorumlusu olarak başladı. Sırasıyla Üretim Dışı Satın Alma Müdürü, Kimyasallar Satın Alma Müdürü ve Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Gıda Emtialar Satın Alma Müdürü ve son olarak Hammaddeler Satın Alma Müdürü olarak çalıştı.

***

Dr. Jörg Ulrich
BSH Ev Aletleri A.Ş. Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi 

BSH Türkiye Bulaşık Makinesi Direktörü Dr. Jörg Ulrich, BSH Ev Aletleri Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CTO) görevine getirildi. Çerkezköy’deki yeni bulaşık makinesi üretim tesisini kuran Dr. Ulrich, Kariyerine Siemens’te geliştirme mühendisi olarak başlayan Ulrich, farklı ülkelerde önemli görevler üstlendi.

***

Emin Tuçen Mazı
MedyaGRUP Genel Müdürü

Kariyerine 1997 yılında METRO Cash & Carry’de başlayıp, Mc.Donald’s ve Syngenta’da satış departmanlarında devam etti. 2004’den Eylül 2009’a kadar DYH bünyesinde yer alan çeşitli şirketlerde Satış Müdürü olarak görev aldı. Emin Mazı uzun yıllara dayanan online platformda ki reklamcılık tecrübesiyle, MedyaGRUP (buyrungelin.com) bünyesinde Genel Müdür olarak çalışmalarını sürdürecektir.

****

Ömer Güran
Zap Medya İş Geliştirme Koordinatörü

1971 yılında İstanbul’da doğan Ömer Güran, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Kanada’daki Queen’s University SOE’in İleri Düzey sınıfını bitirip aynı üniversitede “Toplam Kalite ve Verimlilik” ders programlarına katıldı. 1994 ile 2005 yılları arası “ Üretim ve Otomotiv “ sektörlerinde “ Kalite Sağlama & Hijyen Müdürü” ile “ Satış Müdürü “ olarak çalıştı .

****

Prof. Dr. Mustafa Aydın
Kadir Has Üniversitesi Rektörü
 

2006-2010 yılları arasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu ve Üniversite Senatosu üyeliği görevlerini yürüten Prof. Dr. Mustafa Aydın, Şubat 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

***

Gürsel Ak
Konica Minolta BEU Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Danışmanı 

1971 yılında Almanya’da doğan Gürsel Ak, Gazi Üniversitesi Alman Dili ve Eğitimi’nden mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamlayan AK, 2003 yılına kadar Ankara Üniversite’sinde okutmanlık görevinde bulundu. 2003 yılında okutmanlık görevinden ayrılan Gürsel Ak, Istcom A.Ş. de Alman Telekom’a ait çağrı merkezlerinin Türkiye’de konuşlandırılmasında proje yöneticisi olarak yer aldı. 2006’da Konica Minolta Transteknik’te Dış Koordinasyon Müdürü olarak çalışmaya başlayan Gürsel Ak, Başarılı çalışmalarının ardından , Konica Minolta Avrupa merkezili Konica Minolta BEU bünyesinde 2010 Şubat itibari ile Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden sorumlu danışman oldu.

***

Yaprak Soykan Baltacı
ING Bank KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdürü Yardımcısı 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Yaprak Soykan Baltacı, İngiltere Reading Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık üzerine yüksek lisansını tamamladı. Soykan, Türk Eximbank’ta başladığı kariyerinde sırasıyla Interbank, Demirbank ve HSBC’de farklı görevlerde bulundu. 2008 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılan Yaprak Soykan, yeni görevine kadar bankanın KOBİ Bankacılığı Grup Müdürü olarak çalıştı.
 

***

Filiz Abdurrahmanoğlu
Adinteractive Ajans Direktörü

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine New York’ta devam eden Filiz Abdurrahmanoğlu, 1997 yılında adinteractive bünyesinde çalışmaya başladı. Finans ve pazarlama (İstanbul.com) bölümlerinde görev aldıktan sonra Müşteri İlişkileri Departmanı’na geçiş yaptı. 2006 senesinden bu yana Müşteri İlişkileri Direktörü olarak ekibiyle birlikte adinteractive’in tüm global ve yerel markalarının ilişkilerini üstlenen Abdurrahmanoğlu, marka yönetimini, sadakat programı, e-crm, interaktif çözümler, doğrudan pazarlama ve strateji planlama konularındaki tecrübesiyle Türkiye’nin en önemli uzmanları arasında yer alıyor.
 
***

 Levent Uydaşoğlu
Gülaylar Satış Direktörü
 

Sn. Uydaşoğlu, Uludağ Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. İş hayatının son 8 yılı aşkın bir süresini Ülker Golf Dondurmalarında Türkiye Satış Müdürü olarak sürdüren Uydaşoğlu, Danone Sabancı Süt Ürünleri A.Ş.’de Bölgeler Satış Müdürlüğü ve JTI Tütün A.Ş.’de Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır.
 

***

Mehmet Ali Keçiciler
Schneider Electric Orta Asya Ülkeleri Başkanı
 

 
İş hayatına 1988’de Schneider Electric’te başladı. Keçiciler, yeni görevinin yanı sıra bir Schneider Electric firması olan DMR Demirbağ Elektrik Malzemeleri’nde genel müdürlüğe devam edecek.

***

Nuri Otay
Ford Otosan Genel Müdürü
 

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Otay, Ford Otosan’daki kariyerine metot mühendisi olarak başladı. Kocaeli fabrikasının ilk fabrika müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında Genel Müdür Başyardımcısı olarak Ford Otosan’a atandı.
 

***

Mesut Özdemir
Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü
 

Mesut Özdemir, otomotiv sektöründe 1943’den beri hizmet veren Mermerler Şirketler Grubuna bağlı Chery araçlarının Türkiye ve Kuzey Kıbrıs distiributörü olan Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü olarak görev yapacak. Kariyer hayatına 1995 yılında Anadolu Doğalgaz Proje Satış Mühendisi olarak başlayan Özdemir, sırasıyla A.Ç.M Isı Sanayii Proje Satış Mühendisi, Çelik Motor Satın Alma Sorumlusu, Karland Otomotiv Ürünleri Kategori Yönetici olarak çalıştı.
 

***

Işıl Açıkgöz Erdal
Philip Morris Sabancı İş Geliştirme ve Planlama Müdürü
 

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan ve aynı üniversitenin Finans Mühendisliği Bölümü’nde master yapan Işıl Açıkgöz Erdal, 2004 tarihinden bu yana Philip Morris/Sabancı’da çalışıyor.
 

***

Holger Boeversen
Mazda Türkiye Finans ve İnsan Kaynakları Direktörü

Holger Boeversen, üniversite öğrenimini Almanya’daki FHS-Bund’da İşletme ve Muhasebe alanında tamamladı ve ardından Carl-Duisberg-Gesellschaft’tan aldığı burs ile Brezilya’da Schenker do Brasil firmasında çalışma hayatına başladı. Boeversen, ana dili Almanca’nın yanı sıra çok iyi seviyede İngilizce biliyor.

***

Burak Hammaş
AirTies Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Profesyonel iş hayatına 1998’de uluslararası bağımsız denetim şirketi Moore Stephans’ta denetçi olarak başlayan Hammaş, 2000’de Finans Kontrolörü olarak Turkcell Finans departmanına transfer oldu. Turkcell’de sırasıyla Bütçe ve Planlama Denetçisi, Uluslararası Yatırımlar ve İştirakler Proje Koordinatörü olarak görev alan Hammaş, Ortadoğu, Uzakdoğu, Afrika ve Güney Avrupa bölgelerinde yatırım analizleri, şirket birleşme ve satınalmaları konularında aktif rol üstlendi. 2008’de Doğuş Holding’te Stratejik Planlama Müdürlüğü görevini üstlenerek, gruba bağlı 70 şirketin finansal yönetimi ve stratejilerinden sorumlu olan Hammaş, 2010 Ocak ayı itibariyle AirTies’a katıldı.

***

Mehmet Emin Kocaaliler
Genix Event Satış ve Pazarlama Direktörü

Bursa Erkek Lisesi mezunu Kocaaliler, üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi’ nde Turizm ve Otel işletmesi alanında tamamladı. Gaton College of Kentucky’ de dil eğitimi alan Mehmet Emin Kocaaliler iş hayatına 1996 yılında Newyork ta Hotel Chelsea’de resepsiyonist olarak başladı. Sırasıyla Holiday Inn, Arion Resort, Systemtur ve Titanic Port Hotel de çeşitli yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2010 yılında Genix Event Satış ve Pazarlama Director olarak göreve başladı.

***

Nefın Başaktar
CMC Operasyon Direktörü

Galatasaray Lisesi mezunu Başaktar, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans yap

Her türlü soru ve iletişim talepleriniz için paylasim@ikpaylasim.com