Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamın... [Devamı]

ŞUBAT 2011 ATAMALAR

ŞUBAT 2011 ATAMALAR


İhsan Gemici

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Satış ve Pazarlama Müdürü

Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi İngilizce Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. Lütfi Kırdar’daki kariyerine satış ve pazarlama departmanında, özel organizasyonlar bölümünde başlayan Gemici; Ziyafet Ofisi’nde, Kongre Ofisi’nde görev aldı ve ardından Fuar ve Sergi Şefi olarak tecrübe kazandı.Hüseyin Yıldırım
ZTE’de Satış ve Strateji Direktörü

Almanya Wiesbaden Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği okudu. Daha önce Nokia Siemens’te çalışan Yıldırım, Türkiye’de faaliyet gösteren Çin telekomünikasyon şirketi ZTE’ye geçti.


Aslı Karabörklü

VeriFone Güneydoğu Avrupa’da Sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Karabörklü, aynı üniversitede uluslararası ilişkiler mastırı yaptı. Acer Computer International’da Pazarlama ve İletişim Müdürü, Teknoloji Holding’de Kurumsal İletişim Direktörü ve Brightwell Grup’ta başkan yardımcısı olarak görev aldı.


Burak Borhan

HP Afrika Kanal Müdürü

HP Türkiye’de yapılan atama kapsamında 2004 yılından beri HP Türkiye’de görev alan Burak Borhan, Telekom ve KOBİ Kanalları Satış Müdürlüğü’nden, Afrika Kanal Müdürlüğü görevine getirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Burak Borhan, ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Koç Üniversitesi Yönetici MBA programını tamamladı. Dünya Çapında 2010 yılı HP Pazarlamada Mükemmeliyet Ödülleri “En iyi çalışan programı” dalı birincisi oldu.


Akın Aksekili

Novo Nordisk Türkiye Diyabet Satış Direktörü

Akın Aksekil1989 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan. Akın Aksekili, ilaç sektöründeki uzun tecrübesi süresince Astra Zeneca, Roche, Abbott, Bilim ve Actavis gibi birçok lokal ve uluslararası şirkette pazarlama ve satış alanlarında çalışmış ve son olarak Actavis Türkiye’de, 2009-2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Akın Aksekili, Şubat 2011 tarihinde Novo Nordisk Türkiye Diyabet Satış Direktörü olarak çalışmaya başladı.

 

Hülya Güven
HP Teknoloji Hizmetleri Sorumlu Satış Müdürü

1 Subat 2011 itibariyle HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Servis Satış Müdürü olarak atanan Hülya Güven, HP Teknoloji Hizmetleri portfoyünün satışından sorumlu olacak. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olan Hülya Güven, 1998-2008 yılları arasında IBM’de Çözüm Ortağı İlişkileri Yöneticiliği, Çözüm Ortağı Satış Yöneticiliği, Ürün Satıs Yöneticiliği görevlerinde bulundu.


Semih Ergür

Gama Enerji AŞ Genel Müdürü

Alt yapı yatırımlarının deneyimli ismi Semih Ergür, GAMA Holding AŞ ve GE ortak girişimi olan Gama Enerji AŞ’nin yeni genel müdürü oldu. Semih Ergür, uzun yıllardır Türkiye’nin önde gelen kurumlarında finansman, enerji ve alt yapı yatırımları konusunda çeşitli başarılara imza attı.1974 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünü bitiren Ergür, aynı bölümde Yüksek Lisans ve AİTİA’da MBA eğitimini tamamladı.


Figen Bilgen

MSD Türkiye Yeni Satış ve Pazarlama Etkinliği Direktörü

ODTÜ İşletme mezunu olan Bilgen, ilaç sektöründeki kariyerine Pfizer ile adım attı. Bilgen, satış mümessili olarak başladığı şirkette birçok farklı üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Son olarak Sanofi Aventis’te Diyabet ürün grubundan sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalıştı.


Serhat Süreyya Çetin

Güneş Sigorta Genel Müdürü

İş hayatına Türk Hava Yolları Yer Harekat Kontrol Merkezi Apron Koordinatörü olarak başladı. Yapı ve Kredi Bankası’nda Kurumsal Satış ve Pazarlama Yönetimi Portföy Yönetmeni olarak görev yaptı. Güneş Sigorta’da Genel Müdür Yardımcısı’ydı.


Ege Karapınar

Yıldız Holding İnsan Kaynakları Genel Müdürü

ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Karapınar, Frito Lay Türkiye’de İK Direktörü, PepsiCo International Doğu Akdeniz İş Birimi İK Direktörü ve New York Merkez Ofis’te İK Direktörü olarak görev aldı. Son olarak PepsiCo International Dubai ofisinde Asya, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri İK, Organizasyon ve Yönetim Geliştirmeden Sorumlu Direktör olarak görev aldı.


Bu yazı www.yenibiris.com adresinden alınmıştır.

Pinar Sertel 1985 Istanbul'da doğdu. St. Benoit Fransız lisesinden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Lozan üniversitesinde tamamlayan Pinar Sertel, tezini iş ortamındaki anti sosyal davranışların bireyin psikolojisi üzerindeki etikisi üzerine tamamladı. 2010 yılında IMD ( International Institute for development) ' de " Chief Learning Officer's profiles and career paths" konulu 5 aylık bir projeyi yürüttü.