ŞÜKRAN BALABAN

 

1977 Artvin doğumlu olan Balaban, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur.Profesyonel iş hayatına 2003 yılında Güney Afrika kökenli bir İngiliz bankası olan Standard Bank Plc.’nin İstanbul Temsilciliği’nde İdari İşler bölümünde başlamıştır.


2006 yılında İnsan Kaynakları ve Eğitim alanında danışmanlık yapan Berkarda Eğitim Danışmanlık’ın kuruluş aşamasında Eğitim Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Eğitim organizasyonu ve koordinasyonu, müşteri ilişkileri ve tanıtım faaliyetleri konularında çalışmıştır. Firma ihtiyacına uygun sektör deneyimine sahip eğitmenlerin koordinasyonu sağlamış ve konaklama, sağlık, kamu, güvenlik, vb. sektörler için çeşitli projeler geliştirmiştir.


2007 yılından itibaren Koordinatör ve Eğitmen olarak BNB training + consultancy bünyesine katılmıştır. Firma bünyesinde eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır. Finans, perakende, kamu, sağlık, otomotiv, tekstil, vb. gibi farklı sektörlerde Türkiye’nin önde gelen firmaları için İşe Alım, Oryantasyon, Kurum Kültürü Geliştirme, Eğitim ve Gelişim ve E-Learning projeleri geliştirmiştir. İhtiyaca yönelik farklı eğitim ve gelişim programları tasarlamıştır.


Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı,  Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Bölümünde Tezli Yüksek Lisans programına tez aşamasında olan Balaban, ayrıca farklı eğitim ve gelişim yöntemleri konusunda kendisini geliştirmek amacıyla Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği programına devam etmektedir.


Balaban’ın eğitim konuları arasında,  Takım Çalışması, Etkili İletişim, Problem Çözme, Zaman Yönetimi, Motivasyon, Aktif Eğitim Yöntemleri, Temel Satış Becerileri ve ihtiyaca yönelik yetkinlik geliştirme programları yer almaktadır.